Darmowe Porady

Zastanawiasz się jak wyjść z długów? Co zrobić, aby odzyskać zdolność kredytową? W jaki sposób uporać się z windykacją?

Podziel się z nami swoimi pytaniami i problemami. Służymy pomocą - całkowicie bezpłatną pomocą - w rozwiązaniu Twoich problemów i wyjaśnieniu frapujących Cię rzeczy.

Jeśli uważasz, że warto pytać - zadaj pytanie Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i zaczekaj na DARMOWĄ POMOC EKSPERTA.

Zajecie komornicze zasiłku rehabilitacyjnego

( 2 Votes )

clockWitam ,chcialbym sie dowiedzieć czy jak jestem na zasiłku rehabilitacyjny to moze komornik mi zajac ? Czy dopiero jak powroce do pracy ? I czy moze zablokowac mi konto bankowe ? Pisalem email do komornika ale nie odpisuje,zeby odblokowal mi konto , i tez wplywa mi na konto ,mamy zasilek pielegnacyjny w kwocie 153zl to moze tez to wziasc ,chociaz to jest mamy i z MOPS ?

Problem z pętlą kredytową

( 1 Vote )

clockDzień dobry Państwu
mam zawiłą pętlę kredytowa ,na wstępie wyjaśnię o co chodzi , otóż posiadam kilka wierzytelności które spłacam, jednego komornika i dwie windykacje w firmie K. jedna mała 650zł na którą w drodze ugody spłacam oraz drugą większą 36 000zł bez ugody gdyż K. nie przychylił się do moich propozycji a którą od trzech lat też spłacam po 100zł/mieś. K. założył mi w sadzie postępowanie upominawcze na które składam sprzeciw i zaskarżam nakaz zapłaty w całości gdyż nie jestem w stanie sprostać wszystkim obciążeniom jestem osobą nie pracującą i utrzymujemy się z dochodów żony co jeszcze mogę w tym przypadku zrobić. Z poważaniem Krzysztof D.

Pętla kredytowa

( 1 Vote )

clockMam Pętle chwilówek,jestem samotna matka i nie mm pojęcia jak z tej sytuacj i wybrnąć. Błagam o jakąś skuteczną pomoc lub poradę.

Czy komornik może zabrac mi alimenty

( 0 Votes )

clockWpadłam w długi chwilówkowe spiralę znaczy i mam teraz problem. Jestem po rozwodzie, wychowuję samotnie 8letniego synka i były mąż (padalec znaczy) płaci na niego alimenty. Jest to kwota 700 zł bo mąż były padalec jest budowlańcem ceślą i ma wysokie zarobki, więc nie ma się jak uchylić.

Teraz będę mieć komornika i czytam na formach jednych że może on zabrać mi alimenty a na innych że nie może. Więc jak to jest naprawdę i czy muszę się bać? Dorotka

ODPOWIEDŹ REDAKCJI SERWISU WINDYKOWANI.PL

Droga Pani Dorotko.

Na swoje szczęście nie musi się Pani obawiać komornika, gdyż nie ma on możliwości sięgnięcia po to, co państwo w swej opiekuńczości dawno temu postanowiło zabezpieczyć w trosce o dzieci. Jest taki artykuł, który powinna Pani sobie dobrze przyswoić, gdyż w nim znajdzie Pani rozwiązanie nie tylko tego dylematu, ale zapewne i innych. Chodzi tutaj o art. 883 k.p.c. , w którym może przeczytać Pani zdanie, które krótko rozwiewa Pani wątpliwości:

Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów, świadczenia z pomocy społecznej, świadczenia integracyjne oraz świadczenie wychowawcze.

Jednym słowem wszystko, co dotyczy dzieci, jest ustawowo zabezpieczone przed komornikiem i komorniczą egzekucją.

Ale uwaga, bo czasami osoby w Pani sytuacji czują się tak mocno chronione i bezkarne, że pomimo całej otoczki ochronnej i tak trafiają w szpony komornika. Wystarczy, że środki pochodzące z alimentów będą przechowywane na Pani koncie bankowych, które nie jest chronione w żaden sposób przed komornikiem.

Sprytny komornik z alimentów nie zabierze ani złotówki, ale zajęcie konta bankowego nie będzie stanowiło dla niego żadnego problemu. Dlatego warto, jeśli chce mieć Pani pewność, że ocali Pani alimenty, zawczasu sprawdzić czy Pani konto bankowe jest bezpieczne od komornika. Czy też może komornik szybciutko Panią znajdzie przy wykorzystaniu narzędzia OGNIVO. Więcej o bezpieczeństwie konta bankowego najdzie Pani w artykule poświęconym temu, jakich kont bankowych nie zajmie komornik.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Maż mnie wyperniczy....

( 1 Vote )

clockWypelnilam formularz o zarobki zaznaczylam tylko zasilek ale to dostaje na dzieci ja nie pracuje jestem na krusie. Pracujee tylko mąż ale on nie wie o.moich dlugach. Nabawilam sie dlugow dlatego bo.mieszkamy z tesciami a cala wypłatę oddaje matce a mi dawal 200zl na cały miesiac jak prosilam o wiecej to zawsze bylo ze nie ma. I dlatego dlugow sie nabawilam. Terazjest troche lepiej bo jeździ na tirach i teraz.daje mi po 300 zl na dwa tygodnie czyli na jedna trase wiec dostaje 600 zl na miesiac i na dzieci 1150.wiecej funduszy nie posiadam.

Więcej artykułów…

Najnowsze komentarze

 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  Agnieszka 11.01.2017 15:57
  ta firma neka rownieez mnie

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  Agnieszka 11.01.2017 15:52
  firma ta zaastrasza rowniez mnie nie mozna dac rady zastraszaja rowniez moja mame doslownie o 10 ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  SYLWIA 09.01.2017 15:11
  witam ja również posiadam dwa zadłużenia obsługiwane przez tą firmę ale gdy wysylam pisma z prośbą o ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  osoba 30.12.2016 14:28
  brawo, to jest karalne. teraz po twoim IP dojdą że to Ty opublikowałeś adres i będziesz miał sprawę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  Zbój 28.12.2016 19:21
  Witam, Wystarczy dowiedzieć się adres zamieszkania nękającego pracownika i opublikować go w necie!

  Czytaj więcej...