Darmowe Porady

Zastanawiasz się jak wyjść z długów? Co zrobić, aby odzyskać zdolność kredytową? W jaki sposób uporać się z windykacją?

Podziel się z nami swoimi pytaniami i problemami. Służymy pomocą - całkowicie bezpłatną pomocą - w rozwiązaniu Twoich problemów i wyjaśnieniu frapujących Cię rzeczy.

Jeśli uważasz, że warto pytać - zadaj pytanie Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i zaczekaj na DARMOWĄ POMOC EKSPERTA.

Pętla kredytowa

( 1 Vote )

clockMam Pętle chwilówek,jestem samotna matka i nie mm pojęcia jak z tej sytuacj i wybrnąć. Błagam o jakąś skuteczną pomoc lub poradę.

Czy komornik może zabrac mi alimenty

( 0 Votes )

clockWpadłam w długi chwilówkowe spiralę znaczy i mam teraz problem. Jestem po rozwodzie, wychowuję samotnie 8letniego synka i były mąż (padalec znaczy) płaci na niego alimenty. Jest to kwota 700 zł bo mąż były padalec jest budowlańcem ceślą i ma wysokie zarobki, więc nie ma się jak uchylić.

Teraz będę mieć komornika i czytam na formach jednych że może on zabrać mi alimenty a na innych że nie może. Więc jak to jest naprawdę i czy muszę się bać? Dorotka

ODPOWIEDŹ REDAKCJI SERWISU WINDYKOWANI.PL

Droga Pani Dorotko.

Na swoje szczęście nie musi się Pani obawiać komornika, gdyż nie ma on możliwości sięgnięcia po to, co państwo w swej opiekuńczości dawno temu postanowiło zabezpieczyć w trosce o dzieci. Jest taki artykuł, który powinna Pani sobie dobrze przyswoić, gdyż w nim znajdzie Pani rozwiązanie nie tylko tego dylematu, ale zapewne i innych. Chodzi tutaj o art. 883 k.p.c. , w którym może przeczytać Pani zdanie, które krótko rozwiewa Pani wątpliwości:

Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów, świadczenia z pomocy społecznej, świadczenia integracyjne oraz świadczenie wychowawcze.

Jednym słowem wszystko, co dotyczy dzieci, jest ustawowo zabezpieczone przed komornikiem i komorniczą egzekucją.

Ale uwaga, bo czasami osoby w Pani sytuacji czują się tak mocno chronione i bezkarne, że pomimo całej otoczki ochronnej i tak trafiają w szpony komornika. Wystarczy, że środki pochodzące z alimentów będą przechowywane na Pani koncie bankowych, które nie jest chronione w żaden sposób przed komornikiem.

Sprytny komornik z alimentów nie zabierze ani złotówki, ale zajęcie konta bankowego nie będzie stanowiło dla niego żadnego problemu. Dlatego warto, jeśli chce mieć Pani pewność, że ocali Pani alimenty, zawczasu sprawdzić czy Pani konto bankowe jest bezpieczne od komornika. Czy też może komornik szybciutko Panią znajdzie przy wykorzystaniu narzędzia OGNIVO. Więcej o bezpieczeństwie konta bankowego najdzie Pani w artykule poświęconym temu, jakich kont bankowych nie zajmie komornik.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Maż mnie wyperniczy....

( 1 Vote )

clockWypelnilam formularz o zarobki zaznaczylam tylko zasilek ale to dostaje na dzieci ja nie pracuje jestem na krusie. Pracujee tylko mąż ale on nie wie o.moich dlugach. Nabawilam sie dlugow dlatego bo.mieszkamy z tesciami a cala wypłatę oddaje matce a mi dawal 200zl na cały miesiac jak prosilam o wiecej to zawsze bylo ze nie ma. I dlatego dlugow sie nabawilam. Terazjest troche lepiej bo jeździ na tirach i teraz.daje mi po 300 zl na dwa tygodnie czyli na jedna trase wiec dostaje 600 zl na miesiac i na dzieci 1150.wiecej funduszy nie posiadam.

Przedawnienie pożyczki - kiedy?

( 4 Votes )

clockWitam, proszę mi powiedzieć jak to jest z przedawnieniem pożyczki pozabankowej. Wzięłam pożyczkę w maju 2012 roku na komunię, ale okazało się że przyjęcie nie zwróciło się i nie miałam z czego spłacać. Jesienią 2012 roku pożyczkodawca P. wypowiedział mi umowę i potem chyba sprzedał mój dług, bo zaczęła się odzywać inna firma. 

Ponieważ ślą do mnie listy i wydzwaniają chciałabym sie dowiedzieć czy dług mój stary się już przeterminował i czy w związku z tym jestem oczyszczona z długu.

Bardzo dziękuję za zgóry za odpowiedź i bardzo podoba mi się że można u Państwa dostać poradę darmową, bo wszedzie i za wszystko teraz każą słono płacić.

Najnowsze komentarze

 • Problem z firmą windykacyjną

  Iza 17.07.2017 09:47
  Do mnie pisali przez miesiąc że przyjdą i w końcu przyszli. Nie bylo mnie więc dali karteczke z nr ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  Kozak 11.07.2017 17:03
  Geniuszu data urodzenia nie jest daną osobową . PS Mam nadzieję że więcej takich debili się w tym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Zastraszanie przez firmę windykacyjną

  Natalia 10.07.2017 13:51
  Strasznie bezczelni. Mimo, że mam potwierdzenie wykonania zapłaty za fakturę w terminie, wierzyciel po ...

  Czytaj więcej...

   
 • Problem z firmą windykacyjną

  Magdalena 10.07.2017 10:28
  Dzisiaj nagrała się pani z firmy Armada,że będzie u mnie jutro rano ...Będzie?Jak z nią rozmawiać?

  Czytaj więcej...

   
 • Dziedziczenie długów

  jerzy 29.06.2017 12:37
  Banki daja kredyt nawet gdy się mowi,ze nie mam zdolności kredytowe albo mam 78 lat i daja wyski ...

  Czytaj więcej...