Spłacasz raty zbyt gorliwie? Trafisz do BIK

splacasz raty zbyt gorliwie - trafisz do BIK

Czy spłacając raty z wyprzedzeniem można trafić do BIK-u w charakterze niesolidnego kredytobiorcy? Niestety tak, o czym mało kto wie. Zasadzka czyha na osoby, które mając nadpłacone raty (czasami kilka do przodu) przestają przejmować się terminami zapłaty kolejnych. Wychodząc z założenia, ze skoro kilka rat zapłaconych jest awansem, to nie ma sensu przejmować się jakimiś terminami. Najczęściej tok myślenia wygląda następująco:

Nadpłacę sobie raty, bo mam pieniądze, to kiedyś - gdy będzie gorszy miesiąc - nie będę musiał płacić

Jakże zgubne może być to myślenie, wiedzą ci, którzy przez nie stracili świetną ocenę w BIK. I nagle stali się niewiarygodni w bankach do tego stopnia, że pozostały im do dyspozycji tylko pozabankowe pożyczki bez BIK.

Zapytania kredytowe w Bancovo

Zapytania kredytowe oslabiaja BIK

Często tak niewinna czynność jak zapytanie kredytowe w BIK (zapytanie o kredyt czy pożyczkę) może diametralnie zmienić pozycję pożyczkobiorcy. Jak każda inna czynność, zapytania kredytowe są umieszczane w rejestrze BIK z należytą skrupulatnością. Dlatego musisz się liczyć ze skutkami niewinnego "tylko zapytam, co mi szkodzi"

Gdzie i jak mogę pobrać swój raport BIK?

gdzie i jak pobrać swój raport BIK

Sprawdzenie BIK polega na pobraniu indywidualnego raportu o sobie. Raport BIK pobrać możemy na dwa sposoby: z BIK-u lub banku.

Więcej artykułów…