Afera peselowa, wyciekające pesele - jak się bronić?

PESEL - kradzież tożsamości, ochrona przed wyłudzeniem kredytu, jak zabezpieczyć się przed wzięciem kredytu na swoje dane W związku z aferą wyciekową numerów PESEL przekazujemy najnowsze informacje, w jaki sposób zabezpieczyć swoje dane przed kradzieżą tożsamości i zawarciem na nasze dane umów kredytowych przez wyłudzaczy

Afera z wyciekiem numerów PESEL

Istnieje niebezpieczeństwo, że wyciek danych z bazy PESEL może dotyczyć nawet 50% Polaków. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co podkreśla skalę problemu. Wrażliwe dane, które zostały wyprowadzone, są wystarczające do kradzieży tożsamości, czyli wykorzystania jej wbrew woli ich właściciela. Na przykład do zawarcia umowy kredytu lub pożyczki pozabankowej w postaci drogiej chwilówki.

Jedyna forma ochrony przed wyłudzeniem tożsamości

Na szczęście można zabezpieczyć się przed ryzykiem wyłudzenia kredytu na nasze nazwisko. Serwis Windykowani.pl krok po kroku pokaże Państwu w jaki sposób bronić się przed konsekwencjami wycieku danych w postaci próby zawarcia kredytu na nasze nazwisko.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest założenie konta w systemie internetowym Biura Informacji Kredytowej. Aby to zrobić wystarczy kliknąć tutaj, założyć darmowe Konto Podstawowe BIK i za moment można już zgłosić swoje dane niezbędne do założenia konta ochronnego w BIK-u.

Ochrona tożsamości przez BIK

System Biura Informacji Kredytowej pozwala na otrzymanie alarmu w sytuacji posłużenia się naszym numerem PESEL w celu wyłudzenia kredytu lub pożyczki. Alarm otrzymujemy SMS-em oraz w postaci wiadomości elektronicznej:

alarm-wyludzenie-kredytu-pesel

Aby uruchomić usługę alertów o niebezpieczeństwie musimy zarejestrować swoje dane w systemie ostrzegania.

Jeśli jeśli tego nie zrobiłeś - czym prędzej zabezpiecz swoje dane dokonując rejestracji ich w systemie BIK. BIK przygotował specjalną ofertę dla osób, które teraz chcą sprawdzić czy ich dane nie posłużyły wyłudzeniu kredytu. Kliknij TUTAJ lub na zdjęcie, aby wejść do systemu BIK, załóż Konto Podstawowe BIK oraz nie zapomnij w trakcie zamawiania użyć kodu promocyjnego ALERTY-1751- aktualnie usługa jest normalnie płatna. A tak to wyglądało jeszcze niedawno:

kontrola-pesel-promocja-alerty-sms-bik

Ważne!

Uruchamiając powiadomienia o wyłudzeniu kredytu zabezpieczasz się przed kradzieżą tożsamości w przyszłości.

Po założeniu konta w BIK koniecznie sprawdź również czy ktoś nie próbował wykorzystać skradzionych danych już wcześniej. Taką informację uzyskasz pobierając raport z BIK.

Gdyby raport BIK był dla Ciebie niezrozumiały polecamy naszą usługę profesjonalnej analizy raportu BIK

Możemy również pomóc Ci zarejestrować się w BIK, pobrać raport i wykonać jego analizę. Usługę możesz ekspresowo zamówić klikając w poniższy przycisk:

Wybierz tą opcję aby zamówić analizę raportu wygenerowanego BEZPOŚREDNIO W SYSTEMIE BIK, napisz na adres: bik@windykowani.pl i dokonaj wpłaty w wysokości 130 zł (przelew błyskawiczny) klikając:

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Portalu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...