Czyszczenie BIK - co kryje się pod tą nazwą?

Jest to zespół działań zmierzających do usunięcia z raportu BIK tzw. negatywnych wpisów. Za takie uważane są wpisy informujące o niewłaściwie spłacanych zobowiązaniach w stosunku do wierzycieli, którzy współpracują z BIK i wprowadzają do jego bazy wszystkie informacje dotyczące spłacanych zobowiązań.

Prawidłowo przeprowadzone czyszczenie rejestru BIK powoduje, iż w bazie BIK widoczne są tylko informacje pozytywne (budujące scoring BIK), natomiast wszystkie informacje świadczące na niekorzyść kredytobiorcy zostają usunięte.

BIK przykład

Jak wyczyścić BIK?

Są dwie szkoły praktykowane przez kredytobiorców. Jedna to podejmowanie prób na własną rękę, druga zlecenie tego specjalistom. Jedna i druga i ma swoje wady, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem jakichkolwiek działań. Ich konsekwencje są bowiem często opłakane i trudne do odwrócenia.

Firmy czyszczące BIK

Ogłoszeń jest wiele, ale w jaki sposób odróżnić uczciwego fachowca od hochsztaplera, który naobiecuje wiele tylko po to, aby naciągnąć klienta na wpłatę zaliczki? Sposób jest prosty: zapytać o gwarancję skuteczności wykonania usługi.

Jej brak powinien być natychmiastowym sygnałem do odwrotu. Każdy specjalista pewny swej wiedzy i umiejętności chętnie da gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku popełnienia błędu.

Serwis Windykowani.pl daje taką gwarancję od lat. Czyszczenie BIK nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, gwarantujemy zwrot 100% kosztów usuwania BIK w przypadku niepowodzenia powierzonego zadania.

Jeśli ktoś Ci takiej gwarancji nie daje, to ma ku temu jakiś powód. A jaki? Odpowiedz sobie sam.....

Samodzielne czyszczenie BIK

Wiele osób dokonuje prób czyszczenia BIK na podstawie informacji wyczytanych na forach internetowych i z wykorzystaniem gotowych pism znalezionych w internecie.

Podejmowanie się trudnej operacji bez elementarnej wiedzy na temat zasad działania BIK i znajomości prawa bankowego jest olbrzymim ryzykiem.

Skutki są łatwe do przewidzenia - najczęściej jest to utrata scoringu i zdolności kredytowej.

Najczęstsze błędy popełniane przy próbach czyszczenia BIK

Zasadniczym błędem jest usunięcie wszystkich wpisów znajdujących się w bazie Biura Informacji Kredytowej. Dla wielu ludzi bowiem zobaczenie wpisu w raporcie BIK jest równoznaczne z tym, że jest to wpis negatywny. Wówczas może dojść do sytuacji, że amatorskie czyszczenie biku wymaże z rejestru całą historię pozytywną, a pozostaną w niej tylko wpisy negatywne, na które znalezione w internecie pismo nie wystarczy.

Dlatego tak istotne jest, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek ruchu prawidłowo odczytać zapisy w raporcie BIK. Analiza BIK to podstawa do późniejszych działań - w dowolnym momencie możesz zamówić ją i po kilku godzinach przeczytać, co w Twoim rejestrze jest szkodliwe, a co pożyteczne i ważne. Zamów indywidualną analizę swojego BIK-u.

Kolejnym błędem jest mierzenie się z trudnymi wpisami BIK bez wiedzy na ten temat. Czy ktoś bez wiedzy na temat zasad działania silnika samochodowego wymienia samodzielnie uszczelkę pod głowicą? Pewnie tak, tylko za chwilę ma pewny generalny remont silnika. Podobnie jest z BIK - przystępowanie do usuwania złych wpisów bez odpowiedniej wiedzy skończyć może się w sposób analogiczny.

Jeśli bank dokonał wpisu zgodnie z regułami ustawy i prawa bankowego, to mówimy wówczas o wpisie potencjalnie nieusuwalnym. Potencjalnie, gdyż analityk badający raport BIK może dostrzec błędy leżące po stronie banku i skwapliwie je wykorzystać, sprawiając, że bank wpis usunie.

Amator tych błędów nie jest w stanie zauważyć, gdyż zwyczajnie nie jest w stanie odczytać ich z raportu BIK. Wysyła zatem pismo znalezione w internecie i....daje bankowi jasny i czytelny przekaz, żeby na spokojnie sprawdził historię tego człowieka.

W trakcie sprawdzania bank sam wykryje swoje drobne niedopatrzenia, szybko je skoryguje i odpowie klientowi, że wpisu nie usunie,gdyż spełnił wszystkie przesłanki pozwalające na przetwarzanie jego wpis przez 5 lat.

W ten sposób osoba, której negatywny wpis mógłby zostać skutecznie usunięty, sama zamyka sobie otwarte drzwi. I to niestety już definitywnie. Na ratunek jest bowiem już za późno. Bank zabezpieczył wpis przed usunięciem i stał się on wpisem nieusuwalnym.

Skuteczne czyszczenie BIK

Firma Windykowani.pl od wielu lat daje Ci możliwość skorzystania z usługi profesjonalnego czyszczenia BIK-u już od 47 zł za wpis. Na swoje usługi wystawiając pisemną gwarancję, co pozwala Ci na psychiczny komfort poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo masz możliwość bezpłatnego odbudowania swojego scoringu BIK dzięki poradnikowi napisanemu przez naszych specjalistów.

Wybór zawsze należy do Ciebie - jesteśmy do dyspozycji pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...