BIK, zdradzana żona i powrót marnotrawnego męża

czyszczenie BIK wystarczy do odzyskania zdolności kredytowej

Ten artykuł o BIK będzie mocno obrazowy. Ale taka jest jego rola - zamierzona. Chciałbym bowiem, aby czytelnik (w domyśle kredytobiorca, czyli ktoś, kto ma swoją „kartotekę" w BIK) mógł zobaczyć problem w swojej wyobraźni.

A problemem tym jest odbudowa scoringu BIK. Do napisania tego artykuły zainspirowała mnie jedna z rozmówczyń mailowych, która napisała do mnie tak:

To całe czyszczenie BIK to jest jakaś ściema. Ja zamówiłam usługę i co prawda złe wpisy zniknęły, ale mój scoring powiększył się o 3 punkty i dalej nie mam zdolności kredytowej. Zostałam oszukana.

Nic z tych rzeczy. Po prostu uległa Pani - jak wielu kredytobiorców zresztą - złudnemu przekonaniu, że wystarczy usunąć z BIK złe wpisy, a świat kredytów stanie otworem. Zatem - czas na porcję wiedzy o BIK podanej obrazowo.

Gdy mężczyzna zdradza swoją kobietę

Czasami wystarczy głębszy dekolt, aby (szczególnie po paru głębszych) świat zawirował. W wielu przypadkach to wirowanie kończy się szybką zdradą własnej kobiety. Zdradą, której szybko się żałuje. I stara się naprawić to, co się zepsuło nieokiełznaną chucią. Szczera rozmowa z partnerką i przyznanie się - to najważniejsze katharsis. Kobieta jest wspaniałomyślna i postanawia dać szansę. Zatem zaczyna się festiwal kwiatów, prezentów, wyjść we dwoje i stawanie na głowie, aby partnerce pokazać, jak bardzo zależy zdradzieckiemu dziadowi na swojej ukochanej.

W tym czasie jest się obserwowanym i to bardzo czujnie. Zdradzana kobieta daje szansę, ale nie ufa za grosz. Wie, że gdy okaże mężczyźnie choć odrobinę zaufania, ten natychmiast uzna, że winy odkupił i już nie musi się starać nosić na rękach. Proces odbudowywania zaufania nie jest krótki, w niektórych związkach trwa latami. Kobieca psychika zazwyczaj nie jest w stanie odbudować zaufania na zawołanie. Potrzebuje czasu i czynów.

Gdy kredytobiorca zdradza wierzyciela

Umowa kredytowa czy pożyczkowa jest - podobnie jak związek - oparta za zaufaniu. Kierowanym do pożyczającego. Że zgodnie z umową zwróci pożyczkę w wyznaczonym terminie. Gdy ten nie robi tego - w pewnym sensie zdradza swojego wierzyciela. Ten fakt ten odnotowuje w BIK, przez co następuje utrata zaufania do takiego kredytobiorcy. Oczywiście im dłuższy okres braku spłaty (przeterminowania) tym większa utrata zaufania.

Przychodzi jednak czas, gdy kredytobiorca idzie po rozum do głowy i spłaca wierzyciela. Zależy mu bowiem na tym, aby móc otrzymać np. kredyt hipoteczny. Poprzez czyszczenie BIK usuwa z rejestru ślad po swojej zdradzie i jest zadowolony, że od tego momentu żaden bank nie zobaczy już, jak w niedalekiej przeszłości kogoś zawiódł.

BIK i utracone w wyniku zdrady zaufanie

I tutaj dochodzimy do sedna. Tak jak zdradzana kobieta wymaga czasu i czynów, aby znów umieć ufać, tak BIK wymaga dokładnie tego samego. Czasu i czynów. Nie jest bowiem tak, że usuwasz wpis z BIK i nagle stajesz się wiarygodny. Miarą Twojego całego kredytowego życia jest scoring BIK. A on pamięta, że zdradziłeś. I mierzy Twoją wiarygodność również tą miarą. Nie myśl zatem, że usunięcie złych wpisów oznacza odblokowanie zdolności kredytowej.

Nic z tych rzeczy. Tak naprawdę można to przyrównać do zerwania z kochanką. Które na pewno jest znacznie szybsze i łatwiejsze niżeli uzyskanie przebaczenia przez zdradzaną kobietę.

Jak odzyskać zaufanie BIK-u?

Dokładnie jak kobiety. Robiąc to, co lubi. W przypadku kobiet to dużo drobnych miłych gestów, w przypadku BIK dużo pozytywnych wpisów. I nie ma znaczenia ich wartość. Kobietę ucieszy mały bukiet fiołków bez okazji, BIK ucieszy kredyt nawet na 200 zł, byle spłacony w minimum 6 miesięcznych ratach bez żadnych spóźnień. Kwota nie ma znaczenia dla procesu odbudowy scoringu i zaufania BIK.

Po kilku takich kredytach uzna, że znów warto Ci ufać. I wyrazi to poprzez podniesienie scoringu.

W tym momencie musi przyjść Ci do głowy jedno pytanie.

Jak poprawić BIK nie mając zdolności kredytowej?

To faktycznie jest problem. Ale nie dla wszystkich. Istnieje sposób, aby otrzymać drobny kredyt mając bardzo słaby BIK, ale brak bieżących niespłacanych długów. Rozwiązanie to opisane jest bardzo dokładnie z każdej analizie raportu BIK.

Zatem, jeśli interesuje Cię to, w jaki sposób poprawić BIK, odzyskać zaufanie i w efekcie zdolność kredytową - zamów analizę raportu BIK i zdobądź wiedzę o swoim BIK i sobie, jako kredytobiorcy.

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...