Jak usunąć wpis z BIG przed spłatą zadłużenia?

ugoda big

Istnieje tylko jedna okoliczność pozwalająca na usunięcie wpisu z BIG - gdy wierzyciel, który dokonał wpisu, chce lub musi to uczynić. W 99.9% przypadków usuniecie wpisu z BIG następuje w sposób automatyczny po spłacie zadłużenia. Wówczas firma, która takiego wpisu dokonała, musi usunąć zapis z bazy Biura Informacji Gospodarczej sama, bez naszego udziału.

Nas interesuje jednak sytuacja skrajnie inna, czyli jak usunąć wpis z BIG gdy dług nie jest spłacony.

BIG to nie BIK - nie myl instytucji

Zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli odróżnienia wpisu w BIK od wpisu w BIG. Wiele osób uznaje te biura za jedno i to samo. To rodzi nieporozumienia. Zatem BIG to np. KRD, Infomonitor czy ERIF - że wymienię tylko najpopularniejsze Biura Informacji Gospodarczej (czyli BIG-i) w Polsce.

Jeśli trafiłeś tutaj szukając informacji o tym, jak usunąć wpis z BIK - przejdź do odpowiedniego artykułu o czyszczeniu BIK z gwarancją.

Natomiast, gdy chcesz się dowiedzieć, co można zrobić, by z BIG zniknął wpis pomimo istnienia długu - przeczytaj dalej.

Jak usunąć wpis z BIG?

Najprościej byłoby napisać - spłać zadłużenie, a wierzyciel sam usunie wpis z KRD, Infomonitora czy ERIF. Jest to jego prawny obowiązek i nie ma się co nad tym rozwodzić.

Ale co zrobić, gdy zadłużenie jest wysokie, wpis w BIG mocno przeszkadza i jest dla Ciebie olbrzymim problemem, gdyż blokuje Ci zdolność kredytową.

W takich przypadkach rozwiązanie jest tylko jedno: ugoda z wierzycielem zawierająca w sobie klauzulę usunięcia wpisu z BIG.

Powstaje jednak pytanie: jak to zrobić?

Co zrobić, aby usunąć wpis z BIG, na przykład KRD, mając niespłacony dług?

Posłużę się tutaj przykładem KRUK-a, czyli najpopularniejszej firmy obsługującej kupione długi. Gdy KRUK kupi Twój dług, natychmiast wpisze Cię do BIG ERIF. To naturalne, gdyż jest to ich własny BIG. Zapewne wpisze Cię również do KRD i Infomonitora. Abyś nie miał za łatwo. Wpisanie dłużnika do BIG jest bowiem jednym z elementów działań windykacyjnych i służy określonemu celowi - zaktywizowaniu dłużnika do spłaty.

Problem wszystkich bez wyjątku dłużników polega na tym, że KRUK usunie ich wpis dopiero po całkowitej spłacie. Chyba, że ...wynegocjujemy dla niego inne niż standardowe warunki ugody.

Wówczas samo podpisanie ugody skutkować będzie zawieszeniem publikacji wpisu w BIG. Taka promocja dla dłużnika i zachęta do regularnego spłacania rat.

Jak wygląda usuwanie z BIG w trakcie spłaty zadłużenia w praktyce?

Nasz negocjator, uzbrojony w pełnomocnictwo od Ciebie (formalności załatwiane są online, więc nie martw się o nie) udaje się do centrali firmy KRUK we Wrocławiu. Tam przystępuje do negocjacji układu ratalnego, którego konsekwencją będzie właśnie usunięcie z BIG.

W toku negocjacji Twoje zadłużenie w KRUK jest rozkładane na bardzo dogodne raty, których maksymalną  wysokość samodzielnie określasz przed wyjazdem pełnomocnika. Za kilka dni otrzymujesz do podpisania ugodę, której warunki są dokładnie takie, jakich potrzebujesz:

  1. niskie raty rozłożone na wiele miesięcy lub lat,
  2. wstrzymanie naliczania odsetek przez cały okres spłaty,
  3. zawieszenie publikacji wpisu w BIG.

Cel osiągnięty. Nie musisz się już zastanawiać jak usunąć wpis z BIG. Gdyż to już się dokonało dzięki naszej pracy. Za którą, jak się domyślasz, pobieramy wynagrodzenie. Ale - tutaj Cię zaskoczę, jeśli nie znasz naszej firmy i zasad - pobieramy je wyłącznie za sukces.

Czyli płacisz dopiero wówczas, gdy przekażemy Ci ugodę przygotowaną przez KRUKA. Jedyna opłata początkowa to pokrycie kosztów delegacji pełnomocnika (150 zł)

Czy oferta dotyczy tylko KRUKA? Nie, oczywiście, że nie

Nasi negocjatorzy poruszają się w obrębie największych funduszy sekurytyzacyjnych (czyli firm, które kupują długi od banków i firm pożyczkowych). Zatem analogiczną ugodę możemy wynegocjować dla Ciebie w Ultimo, BEST czy HOIST. Na identycznych zasadach i warunkach. Chcesz zamówić wizytę pełnomocnika w firmie KRUK lub Ultimo- kliknij i przejdź do szczegółowego opisu usługi oraz formularza zamówienia wyjazdu negocjatora w Twojej sprawie:

  • Negocjacje w centrali firmy KRUK
  • Negocjacje w centrali firmy ULTIMO
  • Potrzebujesz ugody z usunięciem wpisu z BIG u innego wierzyciela? Napisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga: ważna informacja dla zadłużonych

Jeśli dysponujesz gotówka i chcesz zaoszczędzić na spłacie zadłużenia - możesz to zrobić korzystając z negocjacji umorzenia części długu przy spłacie jednorazowej. Gwarantowany minimalny poziom umorzenia to 30%. Zasada jest prosta: negocjujemy dla Ciebie jak największe umorzenie. Wierzyciel przesyła Ci ugodę umorzeniową. Spłacasz zadłużenie pomniejszone o wartość umorzonej kwoty i ....oszczędzasz na spłacie swoich długów. Czasami są to kwoty pozwalające kupić sobie nowy samochód. Przykład naszej ostatniej realizacji w firmie Ultimo, która przyniosła naszemu klientowi umorzenie ponad 80.000 zł (szczegóły w warunkach ugody)

ugoda ultimo umorzenie

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...