Odbudowa punktacji BIK - Odbudowa Scoringu BIK w 4 krokach

Spis treści
Odbudowa punktacji BIK
Przygotowania - strona 2
Jak odzyskać punkty - strona 3
BIK a raty i karty kredytowe - strona 4
Wszystkie strony

2. Odbudowa scoringu BIK w 4 krokach

KROK 1. Pobieranie Raportu BIK

Pierwszą i podstawową czynnością osoby, która chce odbudować swój scoring, jest pobranie raportu BIK. Raport ten jest bowiem zapisem całej historii kredytowej (zarówno dobrej jak i złej), pozwala na sprawdzenie elementów powodujących straty w punktacji BIK i ich neutralizację lub całkowitą eliminacje. Pozwala sprawdzić aktualną ilość punktów BIK i kontrolować ich wzrost w procesie optymalizacji BIK. Pobrania raportu BIK najlepiej dokonać poprzez bank Inteligo lub PKO BP. Jest to najszybsza i najmniej pracochłonna opcja, chociaż płatna. Jednak opłacenie 32 zł jest naprawdę opłacalne w stosunku do pobrania bezpłatnego raportu ze strony BIK-u. Bezpłatny raport, przysługujący każdemu kredytobiorcy raz na 6 miesięcy, to w przypadku BIK-u prawdziwa droga przez mękę. Kilkustopniowa weryfikacja tożsamości, oczekiwanie na wygenerowanie dochodzące do kilkudziesięciu dni i wreszcie mapa strony www.bik.pl. Miejsce udostępnienia raportu na stronie zdaje się być starannie ukrywane przed osobami nie mającymi doświadczenia w nawigowaniu po niej i skutecznie odstrasza przeciętnego Kowalskiego od pobierania darmowych raportów. Taki może być cel BIK-u, przecież generowanie raportów wymuszonych ustawą jest dla BIK-u kłopotem i kosztem, zatem lepiej zniechęcić potencjalnego klienta już na starcie i jednocześnie nieustannie atakować go nachalnymi reklamami raportów płatnych, w wielu przypadkach niepotrzebnych.

Kto chce, może zmierzyć się z BIK-ową strategią rzucania kłód pod nogi niechcianych "darmowych" petentów. Kto chce poczuć się jak klient, a nie natręt, zdecydowanie powinien sięgnąć po rozwiązanie w tym momencie znacznie atrakcyjniejsze, czyli założenie darmowego konta z dostępem do raportów BIK w banku Meritum. Konto jest w 100% darmowe i nie generuje żadnych kosztów utrzymania. A dzięki niemu raport BIK dostanie się z ciągu kilkunastu sekund. Dodatkową przewaga raportu z Meritum Banku jest to, że zawiera on ocenę punktową (pokazuje scoring BIK), o czym posiadacze bezpłatnych raportów zamawianych na stronie BIK.pl mogą jedynie pomarzyć.

Serwis Windykowani.pl pomaga w pozyskaniu raportu BIK. W przypadku kłopotów z pozyskaniem raportu można dokonać zamówienia usługi pobrania raportu na życzenie. W ramach usługi otrzymasz wówczas dodatkowo profesjonalną analizę raportu BIK, czyli wykonasz dwa pierwsze kroki w ramach jednego zlecenia. Zamówienia raportu BIK można dokonać na stronie opisującej jak pobrać raport BIK na 3 sposoby

KROK 2. Odczytanie Raportu BIK

Prawidłowy odczyt raportu BIK to zadanie przekraczające możliwości przeciętnego kredytobiorcy. Wymaga bowiem zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Z raportu BIK można dowiedzieć się spraw najważniejszych z punktu widzenia klienta posiadającego przeszłość kredytową:

  • jakie wpisy są widoczne dla banków,
  • które z nich nie są już widoczne, choć znajdują się w raporcie BIK,
  • ile wpisów jest pozytywnych, a ile wymagających korekty,
  • które wpisy można usunąć, a których usunąć nie można,
  • gdzie występowały przekroczenia limitów kart i debetów,
  • czy wszystkie informacje podane do BIK przez wierzycieli są prawidłowe.

Zestawienie tych informacji daje pełny obraz raportu BIK. Prawidłowe odczytanie raportu jest kluczem do szybkiej i efektywnej optymalizacji rejestru BIK oraz odbudowy scoringu. Błędny odczyt może już na starcie zniweczyć plany i uniemożliwić zrealizowanie ustalonych działań zmierzających do odbudowania scoringu i odzyskania wiarygodności kredytowej.

Dlatego tak ważne jest, aby na tym etapie nie popełnić błędu. Błąd ten może bowiem być bardzo kosztowny i okazać się nienaprawialnym. Gwarancją otrzymania profesjonalnego odczytu i interpretacji raportu BIK jest zamówienie takiej usługi u analityka, zajmującego się zawodowo raportami z BIK. Usługa taka oferowana jest przez serwis Windykowani.pl pod adresem:

http://windykowani.pl/oferta/analiza-raportu-bik

Uwaga: analiza raportu BIK wykonywana jest zawsze w czasie krótszym niż 24 godziny.

KROK 3. Usunięcie złych wpisów (czyszczenie BIK)

Czyszczenie BIK w celu usunięcia z rejestru złych wpisów to podstawowe działanie poprzedzające podjęcie działań zmierzających do jego odbudowy. Nie sposób bowiem budować coś nowego na zgliszczach - te należy w miarę możliwości jak najdokładniej posprzątać.

Służy temu usługa znana powszechnie jako czyszczenie BIK. Usuwanie złych wpisów powinno być wykonane w sposób profesjonalny, w przeciwnym razie może przynieść więcej szkody niż pożytku (np. usunięcie niewłaściwych wpisów, wyłączenie zgody na naliczanie punktów BIK z tytułu dobrze obsługiwanych zobowiązań). Ponieważ bardzo wiele osób dokonuje samodzielnych prób czyszczenia BIK-u nie posiadając elementarnej wiedzy i bazując na znalezionych w internecie strzępach informacji i gotowych pismach do BIK, to procent osób, które w ten sposób wyrządza sobie (a raczej swojemu rejestrowi BIK) krzywdę, w ostatnim czasie wyraźnie wzrasta.

Jeśli nie chcesz dołączyć do tej licznej grupy, nie podejmuj na własną rękę żadnych działań. Wróć do KROKU 2 i zamów analizę, a z niej dowiesz się, które wpisy należy usunąć oraz które usunąć się da, a które trzeba po prostu przeczekać. Czyszczenie BIK w oparciu o wiedzę z pozyskaną z internetu niesie ze sobą zbyt duże ryzyko poczynienia nieodwracalnych szkód, dlatego stanowczo doradzamy ostrożność przy podejmowaniu tego typu działań bez pomocy zaufanego i sprawdzonego specjalisty.Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...