Provident sprawdza BIK

Provident sprawdza BIK i buduje scoring

Provident sprawdza BIK - pewnego dnia stało się coś naturalnego, a dla wielu zaskakującego. Wielu również czekało na to od dawna. Provident znajduje się tym samym w licznym gronie konkurentów, a więc pożyczek wpisujących do BIK. Jak wpływa to na pożyczkobiorców?

Provident sprawdza BIK – niech to szlag, myślą krętacze

Dawniej normą były kłamstwa wśród pożyczkobiorców, którzy koniecznie potrzebują gotówki – im większa determinacja, tym więcej kłamstw. Agenci pożyczkodawcy często w odpowiedzi na pytanie o posiadane zadłużenia otrzymywali zapewnienie, że klient nie posiada żadnych zobowiązań.

Od momentu, w którym Provident zaczął sprawdzać BIK sytuacja zawodowych krętaczy nie jest już taka prosta – ich zadanie zostało znacznie utrudnione. Agent, wpisując numer PESEL kandydata na pożyczkobiorcę otrzyma jasną informację o ewentualnych niespłacanych kredytach czy pożyczkach. Będzie miał dostęp do wszystkich wpisów BIK. W prosty sposób można więc zweryfikować szczerość klienta, zaklinającego się, że nie wie co oznacza mieć dług.

Fakt, że od niedawna Provident jest w BIK nie jest dobrą informacją dla osób, które liczą na otrzymanie pożyczek bez sprawdzania ich wypłacalności. W chwili obecnej agent pożyczkodawcy nie udzieli pożyczki na podstawie zapewnień klienta i nie uwierzy w bicie się w pierś – sprawdzi jego wiarygodność przy użyciu BIK.

Osoby, które nie posiadały zdolności kredytowej często szukały ratunku w Providencie. W ten sposób udawało się zdobyć pieniądze, gdy tańsze i atrakcyjniejsze pożyczki pozabankowe udzielały negatywnej odpowiedzi.

Provident sprawdza BIK – bomba, myślą odbudowujący scoring

W naszych artykułach o tym jak poprawić zdolność kredytową przypominamy, że scoring BIK jest wypadkową zachowania konsumenta przy spłacie zobowiązań. Jeśli regulujesz swoje zobowiązania w sposób perfekcyjny, algorytm BIK nagradza Cię, odpowiednio oceniając. Podobnie jest w odwrotnej sytuacji – jeśli masz problemy z wywiązywaniem się ze zobowiązań – zostanie to odnotowane w BIK.

Zastanówmy się więc czy można wykorzystać pożyczki Provident do poprawy scoringu. Warto pamiętać, że lepszy scoring to łatwiejszy dostęp do produktów bankowych i promocyjnych ofert. Wzorowi kredytobiorcy mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie.

Nie każda pożyczka pozabankowa może być wykorzystana do poprawy scoringu lecz Provident sprawdzi się w tej roli doskonale. Większość pożyczek, na które mogą liczyć osoby ze słabym BIK-iem to krótkoterminowe chwilówki, a takie produkty nie mają znaczenia dla BIK. Dzieje się tak, gdyż spłata trwa krócej niż wymagane 6 miesięcy, które pozwalają dokonać oceny.

Jeśli chcesz odbudować scoring BIK potrzebujesz pożyczki na okres co najmniej 6 miesięcy. Kwota nie ma znaczenia, liczy się tylko czas. Wszystkie te wymogi spełnia Provident, który może stać się trampoliną do podniesienia scoringu BIK.

Jeśli uda Ci się trafić na promocję pożyczki w Providencie, to koszty odbudowy BIK będą naprawdę niewielkie lub wręcz wzorowe.

Odwiedź stronę internetową pożyczkodawcy i sprawdź aktualne promocje pozwalające poprawić zdolność i wiarygodność kredytową.

Provident i BIK – ocena końcowa

Dzięki podpisaniu umowy Providenta z BIK pożyczkodawca ma możliwość sprawdzenia wiarygodności i historii kredytowej swoich klientów. Pozwala to także na tworzenie historii kredytowej pożyczkobiorców.

Czy podpisanie umowy Providenta z BIK przyniosło więcej korzyści, czy wad? Odpowiedź jest jednoznaczna – sytuacja ta ma zdecydowanie więcej zalet. Jest doskonałą szansą dla tych, którzy zbłądzili i potrzebują odbudowy scoringu. Provident to sposób na zdobycie pozytywnych wpisów w BIK i w efekcie – poprawę zdolności kredytowej.

 

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...