Raport BIK online

Raport BIK - co to jest?

 Raport BIK to Twój 'kredytowy życiorys", w którym przedstawione są wszystkie Twoje:  kredyty, zapytania o kredyty, informacje o spłatach terminowych i nieterminowych oraz, co najważniejsze, informacje o tym czy dany wpis jest usuwalny czy trwały, niemożliwy do usunięcia.

Raport BIK jest niezwykle ważnym dokumentem każdego kredytobiorcy, nawet tego regulującego zobowiązania terminowo. Istnieje bowiem wiele czynników mających wpływ na punktację BIK (scoring BIK) które również zawarte są w raporcie, a których bez tego dokumentu nie sposób poznać.

Sprawdzanie własnego raportu BIK powinno się odbywać systematycznie. Dzieki temu można mieć wpływ na swój stan punktowy, ponieważ w przypadku utraty punktów, a tym samym obniżenia scoringu, można reagować szybko i stracone punkty odbudować.

 

Raport BIK online

Nareszcie doczekaliśmy czasów, kiedy tak poważna instytucja jak BIK S.A. zdobyła się na obsługę klienta w pełni on-line.
Dodatkowo zmiany te wiążą się również z rozszerzeniem oferty oferowanych usług. Znika stary system pojedynczych raportów, a w ich miejsce pojawiają się 3 pakiety.

pakiety BIK

źródło: bik.pl

 

Pierwszy pakiet - MINIMALNY jest darmowy i w jego ramach raz na 6 miesięcy możesz pobrać Informację Ustawową, Ten pakiet wystarczy, abyśmy mogli  sporządzić dla Ciebie analizę raportu BIK

 

Pakiet OCHRONA kosztuje 49 zł/rok i zawiera dodatkowo usługi:

- Alert Strażnik Kredytu - dostaniesz powiadomienie SMS i e-mail, kiedy do BIK wpłynie zapytanie o Twoją historię kredytową, w związku ze złożonym wnioskiem kredytowym. Dzięki temu ochronisz się przed wyłudzeniem kredytu na Twój dowód oraz wiesz kiedy jakaś nieuczciwa firma lawinowo składa zapytania kredytowe w Twoim imieniu,

- Profil Kredytowy Mini - sprawdzisz m.in. liczbę wszystkich swoich kredytów, o których informacje znajdują się w BIK i dowiesz się, ile razy banki lub SKOK-i sprawdzały w BIK Twoje dane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Otrzymasz także informację, czy BIK może obliczyć Twoją ocenę punktową, która jest jednym z czynników wpływających na decyzję kredytową.

Jeśli zaś chcesz mieć nieograniczony dostęp do swojej pełnej historii kredytowej, łącznie z oceną punktową, zamów Pakiet MONITORING.

ten ostatni Pakiet kosztuje 99zł/rok lecz zawiera wszystko co dwa powyższe plus dodatkowo:
- Profil Kredytowy Plus (w tym 12 bezpłatnych aktualizacji) -  znajdziesz w nim swoją aktualną historię kredytową oraz sprawdzisz ocenę punktową,
- Alert Twoje Kredyty, który dostaniesz zawsze, gdy do BIK wpłynie informacja o zaległościach w spłacie Twoich kredytów lub tych, które poręczasz.

 

Jak jeszcze można zdobyć raport BIK?

Kolejnym sposobem by zdobyć raport BIK przez internet założenie konta z dostępem do BIK-u. Najkorzystniejszym aktualnie rozwiązaniem jest założenie konta w Meritum Banku. Po pierwsze można je założyć przez internet w 15 minut , po drugie jest całkowicie bezpłatne i wreszcie pełny raport kosztuje tylko 1/3 tego co w BIK-u. Zależy Ci na czasie? Otwórz konto w Meritum Bank.

Konto takie oferuje bank PKO BP. Wniosek o swój raport za pośrednictwem tegoż banku możesz złożyć w dowolnym momencie (klikając tutaj), w ciągu kilku dni pojawi się u Ciebie kurier z kompletem dokumentów, w tym oczywiście z danymi dostępowymi do Twojego raportu. Posiadając dostęp do raportu BIK online, za pomocą  jednego kliknięcia wygenerujesz swój raport. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu wygenerujesz swój raport w dowolnej chwili, w warunkach domowych. A sam raport otrzymasz w postaci dokumentu PDF, która umożliwi Ci wysłanie go do analizy bez skanowania wielu kartek lub wysyłki dokumentów pocztą.

 

Poniżej rysunek obrazujący sposób pobierania raportu dla posiadaczy konta.

ZŁÓŻ WNIOSEK O RAPORT BIK

Zamawianie raportu BIK w PKO

Alternatywą jest zamówienie raportu bezpośrednio w Biurze Informacji Kredytowej. Niestety, BIK udostępnia raport w formie elektronicznej, ale  wyłącznie w pakiecie usług TUTAJ

 

Mam raport BIK - co dalej?

Wystarczy wysłać Raport na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zostanie od ręki przeanalizowany przez naszych specjalistów, a wyniki analizy zostaną wysłane do Ciebie mailem. Dowiesz się, co jest przyczyną osłabienia Twojej zdolności kredytowej i jakie są szanse na naprawienie obecnej sytuacji. Poinformujemy Cię również o kosztach operacji. Analiza jest całkowicie bezpłatna dla naszych klientów, gdyż jej koszty zwracane są przy podpisaniu umowy.

 

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...