Co to jest raport BIK z banku?

Wybrane banki w Polsce są dystrybutorami raportów BIK. W przeszłości były to dokładnie te same raporty, które można było pobrać bezpośrednio w biurze BIK. Tworzy je bowiem BIK, a bank tylko pośredniczy w ich przekazywaniu. Co istotne klienci wybranego banku otrzymują pełne raporty taniej, nie dotknęły ich inne zmiany, które BIK wprowadził we własnym systemie. BIK bowiem od przełomu 2017/2018 roku BIK uprościł swój system w konsekwencji odebrał klientom zamawiającym dane w BIK możliwość ściągnięcia pełnego raportu w postaci pliku i ograniczył ilość danych w raportach.

Co daje zamówienie raportu przez bank?

Przede wszystkim:

  • oszczędność czasu,
  • wygodę,
  • tańszą usługę (w przypadku pojedynczego raportu)
  • większą ilość danych.

Raport z banku pobierany jest bez żadnej dodatkowej weryfikacji w kilka chwil, bezpłatny raport zamówiony w BIK zawiera szczątkowe informacje na dodatek generuje się do 30-tu dni (w praktyce ok. 3 tygodni). Trochę lepiej wygląda sytuacja z podstawowym płatnym raportem w BIK gdyż jest on również generowany od ręki jednak wciąż nie jest to ten sam raport, który uzyskuje się dzięki zamówieniu via bank.

Jakie banki mają w ofercie raport BIK?

Oczywiście powyżej znajduje się niepełna lista banków współpracujących z BIK jednak tylko te banki udostępniają raport w najbardziej interesującej wersji czyli Profil Kredytowy Plus. W pozostałych bankach z listy partnerów BIK są jeszcze Idea Bank, PBS BANK czy Pekao S.A., w nich również można dokonać zamówienia raportu BIK, niestety już nie w takiej wersji jak w bankach z listy powyżej. Uwaga: z oferty tej skorzystać mogą wyłącznie posiadacze kont. W celu nabycia raportu z wybranego banku konieczne jest posiadani lub założenie konta we wskazanych bankach. Kliknięcie w nazwę banku przeniesie do formularza rejestracyjnego. Po dopełnieniu procedury zakładania konta wystarczy zalogować się do bankowego systemu i można pobierać raport. Na założenie konta potrzeba oczywiście czasu ale naszym zdaniem w zamian otrzymasz najlepszy raport BIK.

Ile kosztuje raport BIK z banku?

W zależności od opcji i banku koszt uzyskania pełnego raportu BIK generowanego przez bank wynosi trochę ponad 30 zł, dla przykładu:

  • Inteligo (32 zł),
  • PBS (33 zł).

Jak widać raport w banku można uzyskać bez dodatkowej rejestracji w BIK na dokładkę za niższą kwotę.

Jak pobrać raport BIK z banku?

Wystarczy być posiadaczem konta w odpowiednim banku lub je tam założyć. Przedstawiliśmy już listę banków, w których można zamówić raport nie wychodząc z domu. Jeśli wolisz uzyskać raport w placówce banku to taką ofertę mają banki Pocztowy i Santander. Wkrótce przedstawimy instrukcję zakładania kont w wybranych bankach. Już teraz zobacz jak założyć konto w banku Inteligo w naszym dziale zawierającym poradniki video dotyczące BIK

Ze swojej strony do pobierania raportów polecamy konta internetowe Inteligo i PKO BP. Owe banki współpracują z BIK od wielu lat i można się spodziewać, że to się nie zmieni (z oferty wyszły m.in. Meritum i City Bank). Jeśli masz ochotę na spacer to sugerujemy Bank Pocztowy. Wszystkie te 3 banki łączy również to, że są polskimi bankami więc pobierając w nich raport łączymy korzystne z pożytecznym.

Pozostałe artykuły o BIK

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...