Raport BIK za darmo - jak pobrać?

Informacja Ustwowa raport BIK za darmo

Raport BIK za darmo był dostępny od zawsze. Przybierał różne formy jedna nie było problemu z zamówieniem go z poziomu Panelu Klienta BIK. Dlatego ostatnimi czasy wiele osób, które zakładają konto w BIK może być zaskoczonych gdy na liście raportów BIK nie znajdą tego darmowego. Czy to oznacza, że nie można go zamówić. Nic podobnego.

Informacja ustawowa - historia od milionera do zera

W życiu najczęściej kiedy pokazuje się nam coś nowszego, jest to lepsze, bardziej użyteczne. W przypadku darmowego raportu BIK mamy jednak historię zgoła odmienną. Ten na początku w pełni funkcjonalny raport różnił się od pełnego tym, że można go było zamówić raz na pół roku zupełnie bezpłatnie oraz nie zawierał oceny punktowej. Ta ostatnia jak wiemy nie wszystkim jest potrzebna.

Z biegiem czasu BIK promował płatny raport wydłużając czas oczekiwania na Informację Ustawową do kilkunastu minut, kilku godzin, dni, wreszcie tygodni. A przecież raportu nie piszą jakieś krasnoludki tylko generuje go automatycznie system. To jednak chyba zbyt słabo zniechęcało ludzi do bezpłatnych raportów, wygląda na to, że postanowiono więc dodatkowo wyciąć z raportu co się da. Tak aby spełniał ustawowe wymagania, a zamawiający nie dostał zbyt wielu informacji. I to był strzał w dziesiątkę.

Patrząc na naszych klientów większość przeszła na zamawianie pełnej wersji raportu BIK. Zapewne dla zwiększenia tego efektu wraz z ostatnią modyfikacją systemu postanowiono dodatkowo usunąć raport bez opłat nie tyle z sytemu co sprzed oczu klientów.

Gdzie zamówić darmowy raport BIK

Po przejściu weryfikacji i zakończeniu procedury jaką jest zakładanie konta w BIK (opisaliśmy ją w odrębnym artykule) możemy już zalogować się do Panelu Użytkownika. Po wybraniu z menu Raport BIK naszym oczom ukaże się taki oto widok z dostępnymi raportami:

Gdzie pobrać darmowy raport BIK

Jak widać o darmowym raporcie ani słowa. Jeśli ktoś spodziewa się, że znajdzie możliwość jego zamówienia w jakimś logicznym miejscu może poczuć się zaskoczony, chociaż w rzeczywistości od zamówienia darmowego raportu dzielą go 3 kroki.

Raport BIK za darmo w nowym Panelu

Wystarczy postąpić jak na załączonej powyżej ilustracji, ale gdyby ktoś nie dowierzał napiszmy to wyraźnie:

  1. Wchodzimy w ustawienia konta (ikonka trybik „Moje konto” - to nie pomyłka),
  2. Wybieramy INFORMACJA USTAWOWA,
  3. klikamy ZAMÓW RAPORT.

I już - raport się generuje, lub wygeneruje we wskazanym w ramce terminie. Gdyby jednak nie było guzika, będzie to oznaczać, że nie upłynęło pół roku od kiedy pobierany był darmowy raport, zostanie za to wskazana data, kiedy owe pól roku minie. Gdyby to jednak było za wiele na Wasze nerwy zapraszamy do skorzystania z analizy raportu BIK wraz z pomocą w jego pobraniu.