FAQ

  1. Jak mogę zamówić raport BIK?
  2. Jak mogę zapłacić za Wasze usługi?

1. Jak mogę zamówić raport BIK?

Możliwości są aż cztery: raport prosto z BIK, raport z banku Meritum lub PKO BP lub raport (wówczas z analizą) bezpośrednio z serwisu Windykowani.pl

 

Raport z BIK to zamówienie go poprzez stronę www.bik.pl i przejście skomplikowanej procedury weryfikacyjnej (skanowanie i wysyłanie dowodu osobistego, odbieranie sms-a z kodem weryfikacyjnym czy wysyłanie do BIK-u przelewu weryfikacyjnego). Po przejściu procedury okaże się, że na raport (bezpłatny) trzeba czekać ok. 3 tygodni, a finalnie znalezienie go na stronie będzie graniczyło z cudem. BIK foruje bowiem konsumentów płacących za raporty, tych zamawiających darmowy raport BIK (przysługujący raz na pół roku) traktując jak zło konieczne i starając się za wszelką cenę przekonać ich rzucaniem kłód pod nogi, że lepiej kupić od BIK-u któryś z drogich pakietów. Pobieranie raportu z BIK z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniejsze, dlatego stanowczo odradzamy ten sposób. Chyba, że lubisz czuć się jak niechciany petent, a nie klient.

 

Klientem za to poczujesz się zamawiając raport BIKMeritum Bank.
Bank ten oferuje możliwość wygenerowania raportu BIK z oceną punktową w czasie rzeczywistym w cenie 33 zł, co stanowi znacznie atrakcyjniejszą ofertę niż płatne konta na portalu BIK.pl

Raport BIK generowany poprzez Meritum ma wiele zalet: jest tani, dostępny od ręki i zawiera ocenę punktową - której nie znajdziesz w bezpłatnym raporcie pobieranym ze strony BIK-u. Dodatkowo pobierasz go jednym kliknięciem bez przechodzenia żmudnej weryfikacji.

Raport BIK z konta Meritum dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy konta w banku Meritum. Jeśli nie posiadasz, załóż je teraz (wystarczy jeden przelew z własnego rachunku) w 15 minut, a uzyskasz dostęp do raportu BIK na każde życzenie. Posiadacze konta z raportami BIK w Meritum Banku nie ponoszą żadnych opłat z tytułu posiadania konta. Jest ono w 100% darmowe, dlatego jest bardzo atrakcyjną przeciwwagą dla konta w portalu BIK. Chyba każdy woli otrzymać raport w kilka sekund niż w trzy tygodnie...

 

Bardzo podobną propozycję pozyskiwania raportu BIK online ma bank PKO BP

Jeśli nie jesteś klientem wspomnianego banku, a zależy Ci na natychmiastowym dostępie do swojego raportu, po prostu załóż konto w dowolnym oddziale, a już po powrocie do domu i zalogowaniu się na konto, będziesz mógł cieszyć się raportem w postaci elektronicznej (w formacie PDF). Możesz również skorzystać z oddziału internetowego i za pośrednictwem bezpłatnego konta pobrać raport w Inteligo.

alt

Rys. 1 Pobieranie raportu BIK w systemie iPKO

Nie zapomnij w czasie zakładania konta zdeponować środków, umożliwiających zakup raportu. Koszty kształtują się następująco:
Opłata za udostępnienie Raportu PLUS 27 zł
Opłata za udostępnienie Raportu PLUS z Informacją o Ocenie Punktowe 32 zł

 

 Raport BIK z analizą to alternatywa dla samodzielnego pobierania raportu, którego zapewne nie będziesz potrafił samodzielnie zinterpretować. Raport BIK to bowiem skomplikowany dokument, wymagający wiedzy w prawidłowym odczycie. Bez analizy wykonanej przez specjalistę raport może być bezużytecznym ciągiem kodów i tabel, które niewiele mówią ich właścicielowi.

W dowolnym momencie możesz zlecić serwisowi Windykowani.pl wykonanie usługi pobrania raportu i wykonania jego analizy. Dzięki temu nie będziesz marnował czasu na przechodzenie procedur pozwalających na pozyskanie raportu, a sam dokument trafi do Ciebie wraz ze szczegółową interpretacją.

Dzięki tej opcji będziesz miał pewność, że nie pominąłeś żadnego istotnego szczegółu w swoim raporcie BIK i nie popełniłeś kosztownych błędów, których konsekwencją może być nawet utrata zdolności kredytowej.

 

2. Jak mogę zapłacić za Wasze usługi?

Oferujemy wiele możliwości uiszczenia opłaty:

  • Tradycyjny przelew na konto (nr konta znajduje się w umowie przysłanej do Ciebie)
  • Kartą płatniczą lub ePrzelewem za pomocą systemu PayU S.A – bezpieczny i całkowicie bezpłatny kanał dystrybucji, dzięki któremu oszczędzasz czas, ponieważ już chwilę po dokonaniu przelewu możesz wysłać do nas informacje o wpłacie, dzięki czemu znacznie szybciej zrealizujemy Twoje zamówienie.
  • Kartą płatniczą lub ePrzelewem za pomocą systemu Tpay - Krajowy Integrator Płatności S.A. (dawne Transferuj.pl) – bezpieczny i całkowicie bezpłatny kanał dystrybucji, dzięki któremu oszczędzasz czas, ponieważ już chwilę po dokonaniu przelewu możesz wysłać do nas informacje o wpłacie, dzięki czemu znacznie szybciej zrealizujemy Twoje zamówienie.

Wystarczy, że klikniesz w taki przycisk i możesz zapłacić np. za pomoc w pobraniu raportu

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...