mBank - to takie oczywiste

Każdy użytkownik internetu pewnie o nim słyszał, o ile nie poznał tego Banku osobiście. Już wiecie o czym mówię, tak to mBank. Nie bez powodu największy dzisiaj bank internetowy w Polsce i zarazem pionier takiej bankowości na naszym rynku. Najpopularniejszym z jego produktów są chyba konta osobiste, ale wiele firm także posiada konta mBanku w swoim portfelu.

A to ze względu na popularność, dostępność i rozbudowaną ofertę.

Ale po kolei. Podstawowe konto osobiste, czyli eKONTO jak i izzyKONTO dla młodzieży od 13 roku życia jest całkowicie darmowe. Bez opłat jest prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty VISA Electron, przelewy internetowe. Wszystko to bez żadnych gwiazdek, czyli wymaganych wpływów, obrotów czy transakcji.

Za darmo wypłacisz pieniądze z ponad 4300 bankomatów w kraju (BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet) i wszystkich za granicą. Możesz również niewielkie kwoty wypłacić w kasach sklepów obsługujących program Visa Cash Back. Jeśli to dla Ciebie za mało za 5 zł/mies. masz do dyspozycji wszystkie bankomaty w Polsce (bez limitów transakcji). Do niedawna podnoszony jako niedogodność problem z ulokowaniem gotówki na koncie to dzisiaj przeszłość; nieodpłatnie oprócz sieci wpłatomatów własnych, możesz skorzystać również z wpłatomatów Multibanku, a za 1 pln wpłacisz swoje pieniądze ni mniej ni więcej w Żabce lub Freshmarkecie.

Dodatkowo do konta podstawowego możesz otworzyć konto oszczędnościowe i walutowe. Jak się już pewnie domyślasz również za darmo.

Ciekawym rozwiązaniem jest kierowanie do klientów indywidualnych ofert. W ten sposób co jakiś czas na Twoim koncie pojawia się a to oferta na kartę kredytową, kredyt gotówkowy, czy odnawialny. Klikasz i składasz wniosek. Proste.

W bogactwie ofert dodatkowych można się zagubić, wspomnę więc jeszcze o godnych uwagi ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz medycznych (depczą po piętach ofercie BGŻ).  Nie tak dawno pojawiła się również unikalna opcja ekspresowego przelewu do innego banku. Przelew jest dokonywany w ciągu kilku minut i kosztuje 5 zł.

Interfejs użytkownika ascetyczny ale banalnie intuicyjny i czytelny nie sprawia kłopotu nawet niezaawansowanemu użytkownikowi. Wszystkie transakcje możesz potwierdzać kodem z sms-a (za darmo bez limitu) lub z papierowej listy haseł jednorazowych. Przestoje w funkcjonowaniu konta praktycznie nie występują, a te wymuszone konserwacją systemu są zapowiadane z dużym wyprzedzeniem.

To konto jeśli nie jest Twoim podstawowym to ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność powinno funkcjonować co najmniej jako Twoje konto dodatkowe.

Żeby nie było za słodko to można mieć pewne zastrzeżenia co do jakości obsługi. Dopóki nie ma problemów jest dobrze, potem już jest ciężej ale nie beznadziejnie. Jakby chciano podtrzymać zasadę jaka płaca taka praca.  Dla niektórych wadą może być niewielka liczba placówek naziemnych.

Na potrzeby testu uruchamiamy w rachunku opcję wypłaty ze wszystkich bankomatów za 5 zł i podsumowujemy koszty.
Koszty Wersja demontracyjna

Prowadzenie konta - 0 zł

Wydanie karty – 0 zł

Miesięczna opłata za kartę – 0 zł

10 przelewów internetowych – 0 zł

2 wypłaty z bankomatu – 5 zł

KOSZT:  5 złReklama