Analiza BIK - brak wpisow do czyszczenia

ANALIZA RAPORTU BIK

 

Wykonana w dniu 13.04.2013 przez serwis Windykowani.pl

Ocena punktowa – brak danych

Ilość zapytań kredytowych mających negatywny wpływ na scoring BIK -2

W tabeli prezentuję wpisy dotyczące zamkniętych zobowiązań kredytowych wraz z ich aktualnym statusem.

Wpisy znajdujące się w sekcji widocznej dla banków, mające wpływ na zdolność kredytową, w których wystąpiło przekroczenie terminu płatności lub niedopłaty, traktowane przez BIK jako nierzetelne spłacanie zobowiązań:

 

Nazwa Banku

Rodzaj kredytu

Przeterminowanie

Rodzaj wpisu

Cena usługi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wnioski:

 

W Pańskim raporcie brak wpisów zamkniętych, które można usunąć, a tym samym podnieść Pański scoring. Zapewne nie jest on w tej chwili dobry, ze względu na fakt, iż 2 aktualnie obsługiwane kredyty nie są spłacane dobrze.

Nie ma jednakże powodów do pesymizmu, ponieważ sytuacja wynikająca z raportu BIK nie wyklucza możliwości odbudowania (w Pana przypadku raczej zbudowania) scoringu, czyli oceny punktowej kredytobiorcy.

Aby jednak rozpoczęcie prac było możliwe, musiałby Pan zamknąć kredyt, który stoi temu na przeszkodzie. Mowa o kredycie w banku BGŻ, który spłacany jest wyjątkowo źle. 90% płatności dokonanych było po terminie, co oczywiście przekłada się na Pańską ocenę. Spłacenie tego kredytu otworzy furtkę do usunięcia z rejestru BIK wpisu, a tym samym jedynym zobowiązaniem widzianym przez banki będzie kredyt w mysłowickim SKOK-u Wesoła. Mając taką sytuację, będzie Pan mógł rozpocząć odbudowę swojej oceny, która z miesiąca na miesiąc będzie rosła, osiągając docelowo pułap ponad 500 punktów. Oczywiście w trakcie pamiętać należy, jest to bowiem bardzo istotne, aby nie spóźniać się z płatnością rat kredytu w SKOK. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom spóźnienia rzędu 2-4 dni mają również bardzo duże, negatywne znaczenia, dlatego tak bardzo ważne jest pilnowanie terminów spłaty.

Checkbox1

Checkbox2

Checkbox3

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...