BIK - analiza raportu

Wykonana w dniu 20.03.2013 przez serwis Windykowani.pl

Ocena punktowa – brak danych

Ilość zapytań kredytowych mających negatywny wpływ na scoring BIK - 0

Wpisy znajdujące się w sekcji widocznej dla banków, mające wpływ na zdolność kredytową, w których wystąpiło przekroczenie terminu płatności:

 

Nazwa Banku

Rodzaj kredytu

Przeterminowanie

Rodzaj wpisu

BRE Bank

Karta kredytowa

403 dni

nieusuwalny

 

Wnioski:

Rejestr Bik wykazuje zaledwie 2 wpisy – jeden piękny, drugi katastrofalny. W dodatku niemożliwy do usunięcia.

Posiadanie wpisu pozytywnego jest pewnego rodzaju światełkiem w tunelu i punktem zaczepienia do rozpoczęcia procesu naprawy i odbudowy utraconych punktów. Jednakże uczciwie muszę powiedzieć, że nie dam Panu gwarancji, czy będzie to możliwe. Posiadanie negatywnego wpisu a co za tym idzie, duża ilość utraconych punktów, mogą być przeszkodą nie do pokonania.

Niezależnie od tego uważam,  że nie ma Pan wyboru. Z jednej strony czekanie 5 lat na usunięcie wpisu z automatu, z drugiej podjęcie działań (które są w pana przypadku możliwe) do rozpoczęcia pracy nad odbudową swojej oceny w BIK.

Wybór należy do Pana. Ja mogę tylko zasygnalizować zielone światło oraz lojalnie uprzedzić, że proces odbudowy zajmie około roku.

5 lat a 1 rok – sam musi Pan wybrać

Koszt sporządzenia planu odbudowy to 99 zł. Realizacja planu może być rozpoczęta od zaraz, zatem nie traci Pan czasu. Co  więcej, przy realizacji planu odbudowy karencja z tytułu wpisu zmniejsza się z 5 do 3 lat.

Tak działa BIK, który preferuje osoby chcące naprawić swoje błędy z przeszłości

Jednocześnie przestrzegam przed uleganiem obietnicom oszustów, jakich wielu w internecie, obiecujących czyszczenie każdego wpisu niezależnie od jego statusu. Obietnice tego typu służą tylko i wyłącznie wyłudzeniom pieniędzy za rzekomą usługę. Wpisy trwałe (nieusuwalne) są bowiem regulowane Prawem Bankowym i jeśli bank dokonał takiego wpisu, to nie ma prawnej możliwości jego usunięcia. Czyli tak jak w Pana przypadku.

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...