BIK - wpisy niemożliwe do usunięcia z rejestru

ANALIZA RAPORTU BIK

 

Wykonana w dniu 15.04.2013 przez serwis Windykowani.pl

Ocena punktowa – brak danych

Ilość zapytań kredytowych mających negatywny wpływ na scoring BIK -2

W tabeli prezentuję wpisy dotyczące zamkniętych zobowiązań kredytowych wraz z ich aktualnym statusem.

Wpisy znajdujące się w sekcji widocznej dla banków, mające wpływ na zdolność kredytową, w których wystąpiło przekroczenie terminu płatności lub niedopłaty, traktowane przez BIK jako nierzetelne spłacanie zobowiązań:

 

Nazwa Banku

Rodzaj kredytu

Przeterminowanie

Rodzaj wpisu

Cena usługi

Santander

Kredyt walutowy

1690 dni

nieusuwalny

-

Sygma Bank

Karta kredytowa

655 dni

nieusuwalny

-

PKO SA

gotówkowy

241 dni

nieusuwalny

-

ING

gotówkowy

Pow. 999 dni

nieusuwalny

-

 

Wnioski:

Analiza raportu przedstawionego przez Pana wykazała istnienie 4 wpisów o charakterze nieusuwalnym. Wszystkie banki, które były Pańskimi wierzycielami, zdecydowały się na dokonanie trwałego (na okres lat pięciu) wpisu do BIK.

Wpis ten jest prawnie nieusuwalny, co oznacza, że do czasu końca pięcioletniej karencji nie sposób go usunąć.

Wpisy zostaną usunięte automatycznie odpowiednio (patrząc na kolejność w tabeli):

- w kwietniu 2014

- w kwietniu 2014

- w maju 2017

- w marcu 2016

Niestety, a proszę mi wierzyć, że dzieje się to niezmiernie rzadko, nie mam dla Pana żadnej propozycji odzyskania zdolności. W Pańskim BIK-u nie ma bowiem najmniejszego punktu zaczepienia, który mógłby dać jakiekolwiek nadzieje na wyjście z sytuacji. Sytuacji, z której zapewne zdawał Pan sobie sprawę od dawna.

W tej sytuacji jedynym, co mogę dla Pana zrobić, to uświadomić, że wyczyszczenie BIK-u w Pana sytuacji jest niemożliwe przez obwarowania prawa bankowego, których obejść w żaden sposób się nie da. To informacja da pana, aby nie wpadł Pan w szpony różnej maści oszustów, oferujących za odpowiednią opłatą wyczyszczenie BIK-u bez względu na rodzaj wpisu i wyłudzających w ten sposób pieniądze od osób w sytuacjach tak skrajnych jak Pańska.

Małe, ale naprawdę malutkie światło w tunelu może pojawiać się za dokładnie rok. Po wyczyszczeniu rejestru BIK z dwóch wpisów, można podjąć próbę odbudowy Pańskiej historii i oceny punktowej. Przed upływem roku nie zaproponuję Panu tego, ponieważ nie jestem w stanie zagwarantować powodzenia operacji, a nasza firma na wszystkie swoje usługi udziela 100% gwarancji.

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...