Czyszczenie BIK Sygma Bank - analiza raportu

ANALIZA RAPORTU BIK

 

Wykonana w dniu 04.04.2013 przez serwis Windykowani.pl

Ocena punktowa – brak danych

Ilość zapytań kredytowych mających negatywny wpływ na scoring BIK -7

W tabeli prezentuję wpisy dotyczące zamkniętych zobowiązań kredytowych wraz z ich aktualnym statusem.

Wpisy znajdujące się w sekcji widocznej dla banków, mające wpływ na zdolność kredytową, w których wystąpiło przekroczenie terminu płatności lub niedopłaty, traktowane przez BIK jako nierzetelne spłacanie zobowiązań:

 

Nazwa Banku

Rodzaj kredytu

Przeterminowanie

Rodzaj wpisu

Cena usługi

PKO BP

Karta kredytowa

61 dni

do wyjaśnienia*

-

Sygma Bank

gotówkowy

121 dni

do usunięcia

130 zł

Sygma Bank

gotówkowy

17 dni

do usunięcia

60 zł

 

Wnioski:

 

W Pani raporcie jest bardzo niezrozumiała sytuacja, która mocno komplikuje sprawy Pani oceny punktowej, a tym samym zdolności kredytowej.

Proszę zwrócić uwagę na Rachunki oznaczone numerami 2 i 9. Wpisy dotyczą Banku PKO BP, który to – tak przynajmniej wynika z raportu – zamienił zadłużoną kartę kredytową na kredyt gotówkowy. W związku z tym w raporcie BIK widnieją 2 niezależne produkty, obydwa mocno nadwyrężają Pani reputację jako kredytobiorcy.

Wyjaśnienie tej sprawy powinno być dla Pani priorytetem, jeżeli chodzi o naprawę scoringu. Ze względu na bliskość centrali banku PKO BP oraz przychylne nastawienie osób decyzyjnych załatwienie tej sprawy powinno zająć dosłownie kilkanaście minut. Niestety, trzeba to zrobić osobiście, tego typu spraw spornych nie sposób załatwić przez telefon czy też drogą mailową.

Zatem musi Pani dowiedzieć się:

- na jakiej podstawie powstał drugi produkt?

- dlaczego posiada osobny nr transakcyjny w BIK i jest traktowany jako osobny produkt?

- dlaczego wreszcie w momencie podania BIK-owi o dwóch osobnych produktach traktują je jako jeden jeśli chodzi o podanie BIK-owi informacji o przeterminowaniu, korespondencji z Panią w tej sprawie i wszystkich konsekwencjach prawnych, jakie z niej wynikają.

Oprócz tych 2 wpisów związanych z PKO BP posiada Pani dwa źle spłacane produkty SYGMA BANKU. Ich usunięcie jednak jest formalnością i w połowie maja (pod warunkiem rozpoczęcia działań teraz) w rejestrze BIK nie będzie po nich śladu.

Jest jeszcze ślad pewnych nieporozumień z bankiem BPH, jednakże sprawy są tak odległe czasowo, że nie ma sensu ruszać tej historii, skoro po wyjaśnieniu bardzo długi czas spłacała Pani kredyt wzorcowo. Jednym słowem czyszczenie BIK nie jest konieczne.

Poza tym czyściutko i bez zarzutów.

Ideałem byłoby przeprowadzenie przez Panią wyjaśnienia sprawy z PKO BP.

Gdyby nie bliskość Warszawy, wynikająca z miejsca Pani zamieszkania, zaproponowalibyśmy skorzystanie z usługi naszego negocjatora bankowego, który na drodze pełnomocnictwa prawnego załatwiłby sprawę szybko i na pewno w sposób kompletny.

Konkludując: w chwili obecnej ma Pani aż 4 negatywne wpisy. Po wyjaśnieniu nieporozumienia z PKO BP i usunięciu wpisów z Sygma Banku pozostanie Pani czysty BIK. Oczywiście nie oznacza to, że nie może być lepszy. W każdej chwili może Pani bowiem rozpocząć działania zmierzające do poprawy swojej oceny punktowej BIK, co przyniesie wymierne korzyści na najbliższe lata aktywności kredytowej.

Wyższy scoring BIK to bowiem łatwiejszy dostęp do kredytów i znacznie lepsze warunki kredytowania oferowane przez banki. Bardziej wiarygodny kredytobiorca jest bowiem skarbem dla każdego banku, a Pani ma potencjał, aby za takiego uchodzić.

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...