Usuwanie BIK - analiza

ANALIZA RAPORTU BIK

 

Wykonana w dniu 20.03.2013 przez serwis Windykowani.pl

Ocena punktowa – brak danych

Ilość zapytań kredytowych mających negatywny wpływ na scoring BIK -1

Wpisy znajdujące się w sekcji widocznej dla banków, mające wpływ na zdolność kredytową, w których wystąpiło przekroczenie terminu płatności:

 

Nazwa Banku

Rodzaj kredytu

Przeterminowanie

Rodzaj wpisu

Żagiel

gotówkowy

649 dni

nieusuwalny

BZWBK

gotówkowy

924 dni

nieusuwalny

SYGMA BANK

gotówkowy

605 dni

do usunięcia

Bank Handlowy

Karta kredytowa

94 dni

nieusuwalny

BZWBK

debet

189 dni

nieusuwalny

BZWBK

debet

120 dni

do usunięcia

 

Wnioski:

Powyższa tabela pokazuje stosunek wpisów usuwalnych do nieusuwalnych przez 5 lat (trwałych). Wpisy te zostały dokonane przez banki w trakcie procesu windykacji, po wcześniejszym poinformowaniu Pana o takim zamiarze.

Wpisy te są rodzajem ostrzeżenia innych podmiotów finansowych korzystających z bazy BIK o kliencie, który nie reguluje swoich zobowiązań.

W Pańskim przypadku zostało to zastosowane czterokrotnie, przez co został Pan całkowicie wyeliminowany z grona kredytobiorców. O to raczej nie może Pan mieć do banków pretensji, ma Pan bowiem świadomość jakim był Pan dla nich klientem.

Usunięcie dwóch wpisów, zaznaczonych w tabeli, z rejestru BIK w Pańskim przypadku nie da żadnego efektu. Wciąż pozostaną bowiem w rejestrze BIK trwałe cztery wpisy negatywne i ani jednego pozytywnego.

Brak jakichkolwiek kredytów dobrze spłacanych krępuje jakikolwiek ruchy, które mógłby Pan wykonać w celi odbudowy scoringu, a w rezultacie odzyskania zdolności kredytowej.

Czyszczenie BIK w Pańskim przypadku nie da nic, o czym już wspomniałem, odbudowa punktacji BIK jest niemożliwa – musi po prostu pogodzić się Pan z myślą, że przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł Pan korzystać z produktów kredytowych oferowanych przez Banki i SKOK-i.

Jedynym plusem dla Pana jest to, że znając w tej chwili realia swojej sytuacji nie da się Pan oszukać różnego rodzaju nieuczciwym firmom oferującym czyszczenie wpisów BIK, których wyczyścić się nie da.

Bez wiedzy zawartej w analizie szukając pomocy w usunięciu BIK-u natychmiast zostałby Pan oszukany i stracił sporo gotówki. Oszuści mogliby wycenić usługę nawet na kilka tysięcy złotych. Po zapłaceniu zostałby Pan zarówno bez zdolności kredytowej, jak i bez kilku tysięcy.

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...