Krajowy Rejestr Długów

Siedziba KRD

Krajowy Rejestr Długów, czyli BIG KRD, to bez żadnych wątpliwości największa w Polsce baza dłużników. Jesteś lub podejrzewasz, że jesteś wpisany do BIG Krajowy Rejestr Długów - przeczytaj krótki poradnik, który odpowie na wiele pytań i rozwieje wiele wątpliwości.

Czy Krajowy Rejestr Długów to państwowa lista dłużników?

Zdecydowanie odwrotnie. BIG KRD i każda inna instytucja tego typu to prywatna inicjatywa. Właściwie każdy może otworzyć sobie takie Biuro Informacji Gospodarczej. O ile oczywiście spełni ustawowe wymogi. Biuro informacji gospodarczej może być prowadzone bowiem wyłącznie w formie spółki akcyjnej, o kapitale zakładowym nie mniejszym niż 4 000 000 złotych.

Kto może wpisać do KRD?

Każdy, komu jesteś winny pieniądze. Firmy korzystające z usług BIG mogą wpisywać niemal wszystkich dłużników na podstawie określonego stosunku prawnego. Może być to zatem zarówno umowa lub też wyrok sądu. Istotne jest, że firma dokonująca wpisu ma obowiązek powiadomić dłużnika o tym zamiarze listem poleconym. Jeśli tego nie zrobi, dłużnik ma wszelkie podstawy prawne do usunięcia wpisu z KRD.

Czy można usunąć się z KRD?

Samodzielnie przez dłużnika, jeśli wpis został dokonany zgodnie z przepisami prawa, usunięcie jest niemożliwe. Tego aktu może dokonać wyłącznie wierzyciel, czyli ten, który dokonał wpisu. Zrobi to tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach. Jeśli spłacisz całość zadłużenia lub jeśli ułożysz się z wierzycielem na mocy ugody.

Czy istnieje wzór pisma o usunięcie wpisu z Krajowego Rejestru Długów?

Nie istnieje, gdyż prawo nie przewiduje możliwości usunięcia wpisu z KRD na wniosek dłużnika przed spłatą długów. Ale nie znaczy to, że w internecie nie spotkasz poszukiwaczy naiwniaków, którzy będą chcieli Ci sprzedać skuteczny wniosek o usunięcie wpisu z Krajowego Rejestru Długów. Nie daj się nabrać, gdyż takie coś jak usunięcie z KRD bez zgody wierzyciela nie istnieje, bo zwyczajnie prawo nie przewiduje takiej sytuacji.

Aby skutecznie usunąć wpis z BIG, w tym BIG Krajowy Rejestr Długów przed spłatą zadłużenia, musisz...

wynegocjować usunięcie z KRD jako element ugody z wierzycielem. Usługę taką oferujemy w ramach negocjacji umorzenia i układów ratalnych sprzedanych długów. Przykładowa ugoda z rozłożeniem na raty (150 rat) bardzo dużej kwoty  - prawie 40 tysięcy złotych (dług w KRUK) i umorzeniem odsetek:

Układ ratalny z firmą KRUK

Co najważniejsze w tej ugodzie - jej terminowa realizacja powoduje, że wpis klienta w BIG Krajowy Rejestr Długów zostanie na czas spłaty zawieszony. Czyli po prostu niewidoczny dla innych podmiotów.

Taki bonus dla naszych klientów negocjujemy nie tylko dla tych, co mają długi w KRUKU

Czy można usunąć wpis z KRD przed spłatą należności?

Jak wspomniałem w poprzednim akapicie - jak najbardziej. Nasza firma wykonuje takie zlecenia w większości funduszy skupujących długi i automatycznie wpisujących dłużników do bazy:

  • Krajowy Rejestr Długów
  • ERIF
  • Infomonitor

Spłata całkowita należności kupionej od banku, parabanku czy firmy telekomunikacyjnej z automatu powoduje usunięcie wpisu z BIG. Ale co w sytuacji, gdy zadłużenie jest wysokie, a spłata ciągnąć się będzie latami? W tej sytuacji najlepiej skorzystać z oferty negocjacji ugody z usunięciem wpisu z BIG. W tym oczywiście najbardziej znanego Biura Krajowy Rejestr Długów, BIG KRD.

Oferta umorzenia długów lub ugody z KRUKIEM nie jest rzecz jasna jedyną ofertą tego typu. Długi w Ultimo są równie uciążliwe i tak samo jak długi w KRUK zamieszczane w rejestrach dłużników. W tym przypadku również mamy sposób na to, aby Ultimo usunęło Cie z BIG Krajowy Rejestr Długów i innych baz dłużników.

A co w przypadku innych firm kupujących długi? Napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , aby sprawdzić, czy w danym funduszu sekurytyzacyjnym możemy pomóc Ci w usunięciu wpisu z KRD czy innej bazy poprzez zawarcie specjalnej ugody to gwarantującej. Lub wynegocjowanie umorzenia części długu na poziomie, który Cię pozytywnie zaskoczy i pozwoli oddłużyć się całkowicie spłacając tylko część zadłużenia. I ciesząc się z umorzenia pozostałej. Oraz - co oczywiste - automatycznego wykreślenia po spłacie zadłużenia wpisu z BIG Krajowy Rejestr Długów oraz innych baz dłużników, do których wpisywane są informacje o niespłacanych długach.

 

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...