Dowiedziałeś się właśnie, że widniejesz w KRD? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się w jaki sposób możesz sprawdzić się w Krajowym Rejestrze Długów, usunąć z KRD negatywny wpis o sobie, odzyskać wiarygodność kredytową i zrobić to wszystko szybko, bez tracenia czasu na szukanie niezbędnych informacji o tym, jak to zrobić.

raport krd - windykowanigmail.com - Gmail 2015-09-15 19-27-24

                                                          Rys.1 Raport z Krajowego Rejestru Długów wersja elektroniczna wygląd

Jestem w KRD - co robić?

Na pewno nie wpadać w panikę, gdyż widnienie na czarnej liście KRD to wbrew pozorom nic strasznego. A przede wszystkim nie mającego żadnych konsekwencji w przyszłości i co najważniejsze - łatwo korygowanego. Zamiast lamentować, należy przede wszystkim ustalić, kto dokonał wpisu do KRD i czego ten wpis dotyczy.

Tutaj uwaga, gdyż wiele osób, gdy tylko dowie się, że widnieje na czarnej liście dłużników Krajowego Rejestru Długów, natychmiast zaczyna krzyczeć o oszustwie: "nie miałem nigdy żadnego kredytu, jakim prawem jakiś bank wpisał mnie do KRD". Oczywiście brak kredytów nie powoduje, że nie można znaleźć się na liście nazwisk osób zadłużonych.

Wystarczy bowiem nieopłacona kara za jazdę bez biletu, przedwcześnie zerwana umowa z operatorem kablówki i już można znaleźć się w gronie dłużników. Do KRD wpisać może bowiem każdy, kto posiada dowód na istnienie zobowiązania, zna dane swojego dłużnika i oczywiście zapłaci za usługę.

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

9 na 10 osób, które dowiedziało się, że figuruje na liście dłużników, w pierwszym odruchu łapie za telefon, sprawdza jaki jest numer telefonu i dzwoni do KRD, aby....telefonicznie sprawdzić się na liście osób zadłużonych.

Zanim zrobisz coś podobnego, pomyśl logicznie: czy chciałbyś, aby każdy, kto zna Twój PESEL mógł sprawdzić przez telefon, czy nie masz długów? Zapewne nie, więc nie dziw się, że ustawodawca zabezpieczył Cię przed ryzykiem wyłudzenia od KRD informacji przez osoby postronne.

Zapamiętaj więc, że przez telefon nie sprawdzisz KRD (ani żadnej innej listy dłużników). Listy sprawdza się pobierając raport o sobie - przeczytaj więcej o raporcie z KRD i innych list dłużników.

Kto mnie wpisał do KRD?

Na to pytanie odpowie raport - wystarczy pobrać go i odczytać szczegóły: kto, za co i kiedy wpisał Cię do Krajowego Rejestru Długów. Oraz jaką kwotę zadłużenia zgłosił. Pobranie raportu nie powinno stanowić problemu, można dokonać tego przez internet i całkowicie bezpłatnie. Z raportu KRD odczytasz wszystkie niezbędne szczegóły, jest on bardzo czytelny i intuicyjny. Jeśli interesują Cię szczegóły tego, w jaki sposób sprawdzić się w KRD (i wszystkich pozostałych listach dłużników) przeczytaj nasz poradnik.

Raport BIK
analiza

Raport BIK
analiza + pobranie

Raport z 3 list
analiza + pobranie

44 zł

66 zł

107 zł

Dla osób chcących profesjonalnej analizy raportu BIK i wskazówek do szybkiej i skutecznej  poprawy zdolności kredytowej Pobranie raportu BIK oraz jego szczegółowa analiza i interpretacja - dla tych, którzy cenią profesjonalizm w finansach Raporty z 3 baz dłużników, BIK i BIG ERIF oraz KRD. Analiza BIK w cenie. Dla chcących sprawdzić się kompleksowo na listach dłużników

Jak wykreślić się z KRD?

Nie musisz robić nic, poza uregulowaniem zobowiązania. W ciągu 14 dni od momentu spłaty Twój wpis z KRD zniknie bezpowrotnie. Jeśli jednak nie spłacisz zobowiązania będącego przedmiotem wpisu - nie trać czasu na pisanie czy dzwonienie do KRD, aby groźbami, prośbami, czy obietnicami próbować  zmusić pracowników do wykreślenia wpisu. Efekt tego będzie taki, że ośmieszysz się nieznajomością przepisów ustawy i stracisz czas oraz pieniądze na opisywanie / opowiadanie swoich historii, które - proszę mi wierzyć - nie interesują żadnego z pracowników KRD.

Kto może usunąć wpis z KRD?

Wyłącznie wierzyciel, który tego wpisu dokonał. Nie możesz zrobić tego Ty, nie może również  Krajowy Rejestr Długów. Aby usunąć wpis z KRD musisz przekonać do tego swojego wierzyciela. Przekonać lub zmusić - masz wszak prawo do tego po spłacie zadłużenia. Pamiętaj - nikt inny poza nim nie jest prawnie umocowany do usuwania wpisów, więc nie może tego zrobić.

Czy Krajowy Rejestr Długów to instytucja państwowa?

Nie , jest to firma prywatna, ale nadzorowana przez państwo w zakresie wykonywania obowiązków jako Biuro Informacji Gospodarczej. Nadzór właściwego  ministerstwa gwarantuje właśnie to, aby nie dochodziło do łamania prawa poprzez udzielanie informacji osobom trzecim i terminowego usuwania wpisów po spłacie zadłużenia.

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...