Czy istnieje kredyt dla zadużonych?

Czy jest coś takiego jak kredyt dla zadłużonych?

Na polskim rynku funkcjonuje wiele, prywatnych przedsiębiorstw pożyczkowych. Aby przetrwać muszą stale walczyć o klienta. Nic tak nie przyciąga konsumenta jak atrakcyjna oferta handlowa, dlatego też sporo firm proponuje kredyt dla zadłużonych

Formy kredytu dla zadłużonych

W ofercie trzeba wyodrębnić dwa główne rodzaje kredytów dla osób zadłużonych. Każdy z nich ma inne przeznaczenie i jest to podstawowa różnica pomiędzy produktami. Osoba zainteresowana kredytem może uzyskać finansowanie, które pozwoli jej spłacić wcześniejsze zadłużenia i skonsolidować swoje długi. Druga opcja to rozwiązanie pozwalające załatać dziurę wynikającą z przekredytowania.

Ostatecznie jednak to, czy zadłużony może wnioskować o uzyskanie kredytu zależne jest od jego celu i przeznaczenia.

Czy istnieje kredyt dla zadłużonych, którzy chcą scalić swoje długi?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. W ofercie firm pożyczkowych widnieje produkt nazywany kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych. Nazywany jest on również kredytem oddłużeniowym. Udzielany jest po to, aby klient posiadający wiele zadłużeń, często w wielu firmach, mógł je połączyć w jedną całość i spłacać tylko jedną ratę. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, a dodatkowo pozwala znacznie obniżyć miesięczne obciążenia wydatków. Co interesujące konsolidacja wpływa korzystnie na płynność finansową; dzięki jednej racie znacząco obniża się ryzyko utracenia stabilności finansowej.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Podstawowy warunek uzyskania takiego finansowania to taka zdolność kredytowa, która pozwoli na spokojne uregulowanie rat wynikających z faktu konsolidacji. Dlatego też bardzo często klient powinien wykazywać odpowiedzialny i dojrzały stosunek do swoich zobowiązań. Najlepszym tego dowodem jest niefigurowanie w dostępnych rejestrach dłużników, co jest równoznaczne z bezproblemową spłatą wcześniejszych zadłużeń.

To wszystko pozwala stwierdzić, że w momencie pogorszenia się sytuacji finansowej na skutek przekredytowania, warto rozpocząć starania o konsolidację długów jak najszybciej. A jest to korzystne, ponieważ utrata kontroli nad długami może być opłakana w skutkach.

Osoby mające problem ze spłatą również mogą liczyć na kredyt dla zadłużonych

Prawdę mówiąc, w czystej teorii taka oferta nie ma prawa racji bytu. Mogłoby się wydawać, że dłużnik, który nie radzi sobie z terminową spłatą posiadanego finansowania, poprzez zaciąganie kolejnych kredytów sam kopie od sobą dołek. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że jest to myślenie bardzo schematyczne. Jak pokazuje praktyka, osoby z zadłużeniem, które starają się o kolejne finansowanie robią to tylko po to, by przetrwać swój najgorszy okres. A jeśli znajdzie się firma, która powierzy im swoje środki finansowe, są one w stanie bardzo szybko stanąć na nogi i zwrócić swój dług.

Zjawisko to dotyka również wiele firm, które mają chwilowy przestój w swojej branży (np. transportowej czy budowlanej), celem utrzymania swojej firmy i terminowego wypłacenia wynagrodzenia pracowników, zwraca się z prośbą o pomoc do poza bankowych firm. Kilka takich chwilówek dla przedsiębiorców pozwoli przetrwać trudniejszy okres.

Oczywiście, gdy wrócą one do generowania dochodu, zwrócą wszystko we właściwym momencie, ponieważ wysokość uzyskanego finansowania to niewielkie pieniądze. Tacy klienci szczególnie cieszą właścicieli firm pożyczkowych, ponieważ są dla nich czystym zyskiem.

Wobec powyższego nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy na rynku jest kredyt dla zadłużonych czy też go nie ma. Faktem jest, że na rynku obecnych jest wiele różnorodnych ofert. Sprawia to, że kredyty (zwłaszcza te pozabankowe) przeznaczone są dla klientów w różnej sytuacji finansowej.

Trzeba również wiedzieć, że sporo firm szukających dla siebie rynku zbytu, odnajduje ją właśnie tam, gdzie wiele firm podejmuje decyzję o wycofaniu się bez walki o klienta ze względu na ryzyko – w pożyczkach dla osób zadłużonych.

Przeglądając dział o pożyczkach i kredytach, który znajdziesz na naszej stronie, znajdziesz wiele takich firm, które udzielają pożyczek dla zadłużonych w różnych sytuacjach losowych.

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...