ABC windykowanego

Zobacz zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Prosimy o zapoznanie się z tym krótkim poradnikiem, który pozwoli Pani/Panu na łatwiejsze zrozumienie naszej misji, zasad działania i sposobu funkcjonowania.


Jestem zadłużony po uszy, mam komornika i brak perspektyw na spłatę zadłużenia. Nie można mi pomóc.

Nieprawda. Wiele osób postrzega pomoc dla zadłużonych jako umożliwienie im zaciągnięcia kolejnego kredytu na spłatę zobowiązań i tak naprawdę tylko w ten sposób widzą pomoc. Kolejna grupa osób za pomoc uznaje negocjacje z bankami w celu uzyskania lepszych warunków spłaty. Wielu natomiast nie widzi żadnej szansy na pomoc, stają się bierni, apatyczni i zrezygnowani. A to błąd, gdyż należy wiedzieć, że pomoc zadłużonym (i dodatkowo obciążonym komornikiem) to nie tylko kolejny kredyt czy negocjacje z bankami. Pomoc zadłużonym w sytuacji pozornie bez wyjścia to nauczenie ich życia w realiach, w których się znaleźli. To nauka oswojenia swoich długów, podejścia do nich jak do czegoś, co trzeba zaakceptować, gdyż nie ucieknie się od nich. To wreszcie uświadomienie zadłużonemu, jaką strategię przyjąć, aby podzielić się swoimi kłopotami z wierzycielem. Niespłacone kredyty, wypowiedziane umowy kredytowe to nie jest problem jedynie dłużnika. Problem ten dotyczy również (a może przede wszystkim) pożyczkodawcę. To on bowiem stracił na złym kredycie swoje pieniądze i to on stara się je odzyskać. 

Czy każdy może uzyskać pomoc?

Zdecydowanie tak. Pomagamy każdemu, bo każdemu można pomóc. Jeden potrzebuje pomocy z napastliwym windykatorem, inny w napisaniu skutecznej prośby o restrukturyzację umowy kredytowej, jeszcze inny potrzebuje  i psychicznego wsparcia w chwilach zwątpienia. Nie ma sytuacji bez wyjścia, a długi nie są końcem świata. Najgorszym wrogiem windykowanego jest jego własna psychika. Osłabiana dodatkowo przez całe rzesze windykatorów i dziesiątki kłamstw przez nich wymyślanych podczas telefonicznych rozmów, w pewnym momencie może odmówić posłuszeństwa. Człowiek przestaje mieć nadzieję, że jest w stanie wyjść z pozornie beznadziejnej sytuacji, staje się bezwolnym narzędziem w rękach windykatorów i marionetką sterowaną przez banki. Jeśli czujesz, że Twoje życie zaczyna przypominać życie bankowego niewolnika, oznacza to, że nie powinieneś dłużej czekać. Skontaktuj się z nami niezwłocznie i posłuchaj jak możemy Ci pomoc. Obiecujemy, że zmienimy Twoje życie na lepsze i nauczymy Cię jak postępować, zachowywać się i żyć w nowej rzeczywistości, rzeczywistości obarczonej piętnem długów.

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...