pożyczki

Pożyczki w systemie argentyńskim

Pożyczki w systemie argentyńskim

Firmy pożyczające pieniądze poza systemem bankowym, ale za to w systemie argentyńskim, pojawiły się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Od samego początku celowały w jeden typ klienta: łasego lub zdeterminowanego na pożyczkę poza obiegiem bankowym. Oczywiście ubraną w barwne piórka, aby działać na wyobraźnię potencjalnych ofiar. Na pewnym etapie zwanych klientami...

Pożyczki bez zdolności kredytowej

 

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Czy osoba bez zdolności kredytowej może ubiegać się o pożyczkę? Czy pożyczki dla zadłużonych są legalne, a ich zaciągnięcie ma sens? Czy takie finansowanie jest w stanie pomóc zadłużonemu? Najbardziej wiarygodne odpowiedzi na postawione pytania pochodzą od samych zadłużonych. A najnowsze pożyczki dla zadłużonych znajdziesz w tym miejscu.

Pożyczki dla zadłużonych i ewentualne zagrożenia

Krzysiek od małego interesował się sportem. Wiedza jaką posiadał na temat sportowych drużyn często pozwalała mu trafnie przewidzieć danego spotkania. Widząc to, postanowił zainteresować się zakładami bukmacherskimi. Uznał, że skoro ma takie szczęście, w bardzo łatwy sposób dorobi sobie do niezbyt wysokiej pensji otrzymywanej za wypłatę. Pierwsze, postawione kupony przyniosły Krzyśkowi wygraną rzędu kilkuset złotych. To zwiększyło jego pewność siebie, dzięki której zaczął obstawiać coraz to większe sumy na drużyny o pewnym zwycięstwie. Po upływie kilku tygodni, wszystkie oszczędności naszego bohatera przepadły. Wciąż jednak wierzył w odbicie się, dlatego też poszukiwał instytucji, która udzieli mu kilku tysięcy pożyczki. Jego poszukiwania trwały krótko, a z pomocą przyszły dostępne wszędzie liczne pożyczki pozabankowe i chwilówki.
Nic zatem dziwnego, że Krzysztof uradowany zdobytymi informacjami zdecydował się na pożyczki. Z czasem brał ich coraz więcej, zadłużenie stale rosło. Ale przecież wystarczy jeden dobrze obstawiony mecz, aby się wzbogacić. A wtedy Krzysiu oddałby wszystkie pieniądze bez problemu.
Niestety czas mijał, a zła passa pozostała. Wszystkie kupony bukmacherskie nie przynosiły Krzyśkowi zamierzonego zysku. W ten oto sposób, w bardzo krótkim czasie zadłużenie Krzysztofa urosło do kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tym samym, uwzględniając jego niskie zarobki, stały się prawie niemożliwe do spłacenia.
Jednak Krzysztof cały czas wierzył w swoje umiejętności i w to, że w końcu szczęście się do niego uśmiechnie. Regularnie przeglądał internet w poszukiwaniu kolejnych pożyczek krótkoterminowych. Był przekonany o tym, że prędzej czy później zainwestowane środki zwrócą się. W tym miejscu warto zadać pytanie, czy pożyczka dla zadłużonego Krzysztofa miałaby jakikolwiek sens? Niestety nie. Ze względu na uzależnienie, najprawdopodobniej wszystkie środki w przeciągu kilkunastu minut ponownie znalazłyby się u bukmachera. Nie bez znaczenia jest tutaj również samo podejście Krzyśka, który najpewniej nie spłaciłby kolejnego zadłużenia, bo najzwyczajniej w świecie nie miał by z czego…
To tylko jedna z wielu historii, na podstawie których, można by stwierdzić, że pożyczki dal zadłużonych bez żadnej zdolności kredytowej to wyrzucanie pieniędzy przez pożyczkodawców. Wypadałoby się jednak zastanowić, czy wszystkich zadłużonych pożyczkobiorców można wrzucić do jednego worka? Zapoznaj się z kolejną historią…

Odpowiednio wykorzystane pożyczki dla zadłużonych czasem to okazja na nowe życie

Kolejna bohaterka, Małgorzata. Pracowita kobieta, która dzięki swojej determinacji w liceum, zdała maturę z bardzo dobrym wynikiem. To otworzyło jej drogę na każdą uczelnię w kraju. Ze względu na słabe warunki finansowe rodziny, wybrała uniwersytet położony niedaleko jej zamieszkania. Dzięki temu mogła mieszkać ze schorowaną matką, która utrzymywała te dwie osoby z własnej renty. Gośka jednak nie poddawała się, znalazła pracę dorywczą, którą mogła pogodzić z nauką. Dzięki czemu wystarczyło im na opłacenie mieszkania i spokojne życie. Niestety, taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo.
Stale pogarszający się stan zdrowia matki Małgorzaty spowodował, że musiała zostać na stale w szpitalu. Opłacenie wszystkich medykamentów, które nie były refundowane przez narodowy fundusz zdrowia, prywatne konsultacje lekarskie znacznie uszczupliły i tak niewielkie już oszczędności rodziny. Chcąc jak najlepiej dla swojej matki, Małgorzata sięgała po pożyczki pozabankowe. Niestety czas mijał, a razem z nim wzrastało zadłużenie dwudziestojednoletniej kobiety.
Po upływie dwóch miesięcy, matka Gośki zmarła i pozostawiła ją samą na świecie ze wspomnianym zadłużeniem. Córkę ogarnęła niesamowita desperacja. Nie dość, że straciła swoją ukochaną matkę, to do tego pozbawiła się wszystkich środków do życia, a gdyby jeszcze tego było mało , nie miała co liczyć na pomoc. Pewnego razu przechadzając się po szpitalnym korytarzu, spotkała dawnego przyjaciela, któremu pomogła w trudnej sytuacji. To on dał jej wskazówkę, w jaki sposób może wyjść z długów:
„ Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, komornik będzie zabierać Ci połowę stypendium naukowego i wypłaty. Zgódź się na to, te środki pójdą przecież na spłatę Twojego zadłużenia. Rozumiem jednak, że do normalnego życia będziesz potrzebowała drugą połowę wypłaty. Zwłaszcza, że z czegoś musisz opłacić mieszkanie. Dlatego też wróć do malowania, kup do tego odpowiednie pędzle i płótno. Ludzie docenią Twoje dzieła i ruszysz ze sprzedażą.”
Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej pomagają wystartować z własną działalnością
Wszystko ładnie pięknie. Ale skąd wziąć pieniądze na regularny zapas farb i pędzli? Na pierwszą myśl przychodzi kolejna pożyczka, ale kto normalny pożyczy zadłużonemu? Po dłuższym szukaniu w internecie  okazało się, że na polskim rynku prosperuje całkiem sporo firm, które oferują pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Małgorzata idealnie wpasowała się w grupę potencjalnych odbiorców tego produktu.
Oczywiście Małgorzata zdawała sobie sprawę z faktu, że takie pożyczki dla osób bez zdolności nie należą do najtańszych. Trzeba jednak przyznać, że była to jej jedyna szansa na wyjście na prostą. Ta niewielka, pożyczona suma nie raz decyduje o czyimś życiu.
Pomimo początkowych trudności, pomysł z otworzeniem własnej pracowni malarskiej okazał się genialny. Już po upływie trzech miesięcy, Małgorzata spłaciła swoje zobowiązanie. Klienci dobijali się drzwiami i oknami, byleby móc powiesić jej obraz w swoim domu. Zwłaszcza, że często malowała obrazy zgodnie z indywidualnymi preferencjami klientów – co ich szczególnie przyciągało.
Kolejne miesiące prowadzenia firmy to same sukcesy. Uzyskany dochód pozwolił na spłatę wszystkich wcześniejszych zadłużeń i powrót na studia. Rozpoczęło się dla niej nowe życie, dzięki skorzystaniu z pożyczki dla zadłużonych, których prawie nikt nie udziela.
Skoro zatem na rynku przybywa takich pożyczek, można stwierdzić że są one opłacalne. Pozwala to również przypuszczać, że wciąż są takie osoby jak Małgorzata, które cechują się odpowiedzialnością w spłacie posiadanych zobowiązań. Nie każdy zatem chce uzyskać pożyczkę po to, aby pogłębiać swoje zadłużenie.
Dla wielu osób, pożyczka to szansa na rozpoczęcie nowej historii. Historii bez zadłużeń, ze szczęśliwym zakończeniem.
Jednak to, czy udzielona pożyczka coś przyniesie, zależy od osoby, która ją otrzymała. Niektórzy pewnie powiedzą „kto pożyczy osobie zadłużonej, jaki to ma sens”. Pozostała reszta zacznie dociekać, czy takie pożyczki są, czy potrzebna jest zdolność kredytowa”. Po kilku minutach szukania, znajdzie interesującą go ofertę.
Wniosek jest prosty i widoczny: pożyczki dla zadłużonych mogą pomóc i wyprowadzić na prostą, ale również pogrążyć człowieka w jeszcze większych długach. Wszystko zależy zatem od tego, kto co ma w głowie i na co chce przeznaczyć pieniądze. Nie można zatem ocenić produktu tylko jednoznacznie.

 

Jaki kredyt dla zadłużonych?

Jaki kredyt dla zadłużonych i czy ma on w ogóle sens?

Zdecydowana większość osób, która posiada problem z terminową spłatą posiadanego zadłużenia, decyduje się na podjęcie dodatkowego zastrzyku gotówki. Jednak czy kredyt dla zadłużonych może być traktowany jako deska ratunku, czy raczej przysłowiowy gwóźdź do trumny? O zagrożenia, jakie czyhają na osoby zaciągające kredyty dla zadłużonych, samą ofertę handlową oraz sam proces wnioskowania, postanowiliśmy zapytać reprezentanta jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm do spraw doradztwa finansowego, pana Adama.

Jaki kredyt dla zadłużonych?
O kredytach branych przez zadłużonych rozmowa

Windykowani.pl: Dobry wieczór panie Adamie. Serdecznie dziękujemy, że zgodził się Pan poświęcić nam chwilę czasu

Adam: Dobry wieczór, cała przyjemność po mojej stronie.

W: Ostatnio sporo słyszy się o nowej usłudze finansowej, jaką jest kredyt dla zadłużonych. Pańskim zdaniem, jaki kredyt jest godny polecenia?

Adam: Kredyt dla zadłużonych pozwala osobie obciążonej wyjść na z dołka finansowego, dlatego jest to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązanie. Warta polecenia jest każda oferta, która daje nadzieję na odzyskanie stabilności finansowej. Często dokonuje się również inwestycji w działalność gospodarczą przynoszącą duże zyski. Generalnie każdy kredyt jest dobry, pod warunkiem że nie jest „pożyczką na spłatę rat”. Produkt ten z reguły oferowany jest przez firmy, które w dalszej współpracy często upominają się o regularne spłacanie rat. To niekorzystnie wpływa na psychikę dłużnika i pożycza on więcej i więcej, co zamiast pomagać bardziej mu szkodzi.

Jaki kredyt dla zadłużonych na konsolidację?

W: Porozmawiajmy o czymś, co jest marzeniem wielu osób w pętli długów. Jest w ogóle jakiś kredyt na spłatę długów?

Adam: Udzielenie finansowania na spłatę długów to zjawisko całkowicie pozytywne. W naszym języku branżowym funkcjonuje również pod pojęciem pożyczki oddłużeniowej. Maksymalna kwota pożyczki pozwala na całkowite pokrycie wcześniejszych zobowiązań, łącznie z odsetkami. W efekcie końcowym, kredytobiorca ma do spłaty jedną ratę u jednego wierzyciela. Rozłożenie jej w czasie pozwala na obniżenie wysokości, co interesuje wielu klientów. Warto jednak wspomnieć, że dostępne są na rynku również kredyty na spłatę bieżących zaległości. Radzę bardzo uważać na tą usługę, ponieważ dokonuje się pożyczki tylko na spłatę posiadanych zaległości. W perspektywie długofalowej nie jest to rozwiązanie przynoszące pozytywne zmiany i zmniejszenie długów klienta. Niestety bardzo wiele osób korzysta z tego rozwiązania. Być może przyczynia się do tego wysoka liczba firm, która decyduje się na udzielenie pożyczki osobom zadłużonym bez dokładnego przyjrzenia się ich sytuacji finansowej. Co najciekawsze, zdarzają się również oferty pożyczek dla osób z komornikiem. Tacy klienci nie posiadają żądnej wiarygodności finansowej, szansa na spłatę zadłużenia jest naprawdę niewielka, a pomimo to cieszy się wysokim zainteresowaniem. Czy osoba zadłużona powinna pożyczać?

W: Jest Pan ekspertem w swojej dziedzinie. Proszę zatem o udzielenie kilku wskazówek dla osób, które ze względu na swoją sytuację finansową poszukują kredytów dla zadłużonych.

Adam: Wbrew powszechnemu przekonaniu, jakoby kredyty dla zadłużonych nie istniały, osoby zadłużone powinny poszukiwać ofert kolejnego kredytu. Warunek jest tylko jeden, otrzymane finansowanie ma wnieść coś w ich życie, dać szansę na odwrócenie losu. Trzeba patrzeć w perspektywie długofalowej. W dzisiejszym świecie każda osoba może otrzymać kredyt, wystarczy tylko odpowiednie dobranie firm oferujących tego typu usługi.

W: Oczywiście, od reguły „każdy powinien szukać” są wyjątki?

Adam: Oczywiście, jak w każdej innej dziedzinie. Jeżeli ktoś bierze kredyty na swoje, niepotrzebne zachcianki i ma problem z ich spłatą – nie powinien brać takiego zobowiązania. W jego przypadku wystarczy ograniczenie potrzeb, które nie są mu niepotrzebne. Oferta kredytu, o której mowa wyżej kierowana jest dla osób, które poszukują ratunku dla siebie i swojej rodziny.

Niestety jak pokazuje doświadczenie, mało kto słucha ogólnie dostępnych rad. Niektóre jednostki ludzkie muszą samodzielnie poczuć na swojej skórze, czym jest posiadanie zadłużenia i jakie negatywne konsekwencje się z nim wiążą. Takie przeżycie wykształca odpowiedzialność kredytową oraz świadomość nie tego jaki kredyt dla osób zadłużonych, ale czy jakikolwiek kredyt dla osób z długami jest dostępny.

Konsolidacja chwilówek - sposób na wyjście z sytuacji bez wyjścia

Lawinowy przyrost kolejnych zobowiązań w postaci chwilówek, zaciąganych na spłatę lub przedłużanie wcześniejszych pożyczek,  w szybkim tempie doprowadza zadłużonego do stanu przekredytowania i niewypłacalności. Dochodzi wówczas do sytuacji, gdy kwota płatności wymagalnych przekracza miesięczny dochód. Często w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest

Miałeś raty w Żaglu? Masz problem z BIK....

Korzystałeś kiedyś z zakupów na raty w popularnym systemie ratalnym Żagiel? Kupowałeś zmywarkę, telewizor, lodówkę czy choćby tylko czajnik bezprzewodowy?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi TAK – prawdopodobnie masz problem. I to nie byle jaki, gdyż problem ten dotyczy Twojej wiarygodności kredytowej, a konkretnie jej oceny w BIK.

Więcej artykułów…