pożyczki

Pożyczki w systemie argentyńskim

Pożyczki w systemie argentyńskimPojawiły się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych - firmy pożyczające pieniądze poza systemem bankowym, ale za to znane jako pożyczki w systemie argentyńskim. Od samego początku celowały w jeden typ klienta: łasego lub zdeterminowanego na pożyczkę poza obiegiem bankowym. Oczywiście ubraną w barwne piórka, aby działać na wyobraźnię potencjalnych ofiar. Na pewnym etapie zwanych klientami...

Pożyczki bez zdolności kredytowej

pożyczki bez zdolności kredytowej

Czy pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są legalne, a ich zaciągnięcie ma sens? Czy osoba bez zdolności kredytowej może ubiegać się o pożyczkę? Czy takie finansowanie jest w stanie pomóc zadłużonemu?

Jaki kredyt dla zadłużonych?

Jaki kredyt dla zadłużonych i czy ma on w ogóle sens?

Zdecydowana większość osób, która posiada problem z terminową spłatą posiadanego zadłużenia, decyduje się na podjęcie dodatkowego zastrzyku gotówki. Jednak czy kredyt dla zadłużonych może być traktowany jako deska ratunku, czy raczej przysłowiowy gwóźdź do trumny? O zagrożenia, jakie czyhają na osoby zaciągające kredyty dla zadłużonych, samą ofertę handlową oraz sam proces wnioskowania, postanowiliśmy zapytać reprezentanta jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm do spraw doradztwa finansowego, pana Adama.

Jaki kredyt dla zadłużonych?
O kredytach branych przez zadłużonych rozmowa

Windykowani.pl: Dobry wieczór panie Adamie. Serdecznie dziękujemy, że zgodził się Pan poświęcić nam chwilę czasu

Adam: Dobry wieczór, cała przyjemność po mojej stronie.

W: Ostatnio sporo słyszy się o nowej usłudze finansowej, jaką jest kredyt dla zadłużonych. Pańskim zdaniem, jaki kredyt jest godny polecenia?

Adam: Kredyt dla zadłużonych pozwala osobie obciążonej wyjść na z dołka finansowego, dlatego jest to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązanie. Warta polecenia jest każda oferta, która daje nadzieję na odzyskanie stabilności finansowej. Często dokonuje się również inwestycji w działalność gospodarczą przynoszącą duże zyski. Generalnie każdy kredyt jest dobry, pod warunkiem że nie jest „pożyczką na spłatę rat”. Produkt ten z reguły oferowany jest przez firmy, które w dalszej współpracy często upominają się o regularne spłacanie rat. To niekorzystnie wpływa na psychikę dłużnika i pożycza on więcej i więcej, co zamiast pomagać bardziej mu szkodzi.

Jaki kredyt dla zadłużonych na konsolidację?

W: Porozmawiajmy o czymś, co jest marzeniem wielu osób w pętli długów. Jest w ogóle jakiś kredyt na spłatę długów?

Adam: Udzielenie finansowania na spłatę długów to zjawisko całkowicie pozytywne. W naszym języku branżowym funkcjonuje również pod pojęciem pożyczki oddłużeniowej. Maksymalna kwota pożyczki pozwala na całkowite pokrycie wcześniejszych zobowiązań, łącznie z odsetkami. W efekcie końcowym, kredytobiorca ma do spłaty jedną ratę u jednego wierzyciela. Rozłożenie jej w czasie pozwala na obniżenie wysokości, co interesuje wielu klientów. Warto jednak wspomnieć, że dostępne są na rynku również kredyty na spłatę bieżących zaległości. Radzę bardzo uważać na tą usługę, ponieważ dokonuje się pożyczki tylko na spłatę posiadanych zaległości. W perspektywie długofalowej nie jest to rozwiązanie przynoszące pozytywne zmiany i zmniejszenie długów klienta. Niestety bardzo wiele osób korzysta z tego rozwiązania. Być może przyczynia się do tego wysoka liczba firm, która decyduje się na udzielenie pożyczki osobom zadłużonym bez dokładnego przyjrzenia się ich sytuacji finansowej. Co najciekawsze, zdarzają się również oferty pożyczek dla osób z komornikiem. Tacy klienci nie posiadają żądnej wiarygodności finansowej, szansa na spłatę zadłużenia jest naprawdę niewielka, a pomimo to cieszy się wysokim zainteresowaniem. Czy osoba zadłużona powinna pożyczać?

W: Jest Pan ekspertem w swojej dziedzinie. Proszę zatem o udzielenie kilku wskazówek dla osób, które ze względu na swoją sytuację finansową poszukują kredytów dla zadłużonych.

Adam: Wbrew powszechnemu przekonaniu, jakoby kredyty dla zadłużonych nie istniały, osoby zadłużone powinny poszukiwać ofert kolejnego kredytu. Warunek jest tylko jeden, otrzymane finansowanie ma wnieść coś w ich życie, dać szansę na odwrócenie losu. Trzeba patrzeć w perspektywie długofalowej. W dzisiejszym świecie każda osoba może otrzymać kredyt, wystarczy tylko odpowiednie dobranie firm oferujących tego typu usługi.

W: Oczywiście, od reguły „każdy powinien szukać” są wyjątki?

Adam: Oczywiście, jak w każdej innej dziedzinie. Jeżeli ktoś bierze kredyty na swoje, niepotrzebne zachcianki i ma problem z ich spłatą – nie powinien brać takiego zobowiązania. W jego przypadku wystarczy ograniczenie potrzeb, które nie są mu niepotrzebne. Oferta kredytu, o której mowa wyżej kierowana jest dla osób, które poszukują ratunku dla siebie i swojej rodziny.

Niestety jak pokazuje doświadczenie, mało kto słucha ogólnie dostępnych rad. Niektóre jednostki ludzkie muszą samodzielnie poczuć na swojej skórze, czym jest posiadanie zadłużenia i jakie negatywne konsekwencje się z nim wiążą. Takie przeżycie wykształca odpowiedzialność kredytową oraz świadomość nie tego jaki kredyt dla osób zadłużonych, ale czy jakikolwiek kredyt dla osób z długami jest dostępny.

Konsolidacja chwilówek - sposób na wyjście z sytuacji bez wyjścia

Konsolidacja chwilówek - sposób na wyjście z sytuacji bez wyjścia

Lawinowy przyrost kolejnych zobowiązań w postaci chwilówek, zaciąganych na spłatę lub przedłużanie wcześniejszych pożyczek w szybkim tempie doprowadza zadłużonego do stanu przekredytowania i niewypłacalności. Dochodzi wówczas do sytuacji, gdy kwota płatności wymagalnych przekracza miesięczny dochód. Często w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest

Miałeś raty w Żaglu? Masz problem z BIK....

Korzystałeś kiedyś z zakupów na raty w popularnym systemie ratalnym Żagiel? Kupowałeś zmywarkę, telewizor, lodówkę czy choćby tylko czajnik bezprzewodowy?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi TAK – prawdopodobnie masz problem. I to nie byle jaki, gdyż problem ten dotyczy Twojej wiarygodności kredytowej, a konkretnie jej oceny w BIK.

Więcej artykułów…

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...