Pożyczki bez zdolności kredytowej

pożyczki bez zdolności kredytowej

Czy pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są legalne, a ich zaciągnięcie ma sens? Czy osoba bez zdolności kredytowej może ubiegać się o pożyczkę? Czy takie finansowanie jest w stanie pomóc zadłużonemu?

Najbardziej wiarygodne odpowiedzi na postawione pytania pochodzą od samych zadłużonych. A najnowsze pożyczki dla zadłużonych znajdziesz w tym miejscu.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej i ewentualne zagrożenia

Krzysiek od małego interesował się sportem. Wiedza jaką posiadał na temat sportowych drużyn często pozwalała mu trafnie przewidzieć danego spotkania. Widząc to, postanowił zainteresować się zakładami bukmacherskimi. Uznał, że skoro ma takie szczęście, w bardzo łatwy sposób dorobi sobie do niezbyt wysokiej pensji otrzymywanej za wypłatę. Pierwsze, postawione kupony przyniosły Krzyśkowi wygraną rzędu kilkuset złotych. To zwiększyło jego pewność siebie, dzięki której zaczął obstawiać coraz to większe sumy na drużyny o pewnym zwycięstwie. Po upływie kilku tygodni, wszystkie oszczędności naszego bohatera przepadły. Wciąż jednak wierzył w odbicie się, dlatego też poszukiwał instytucji, która udzieli mu kilku tysięcy pożyczki. Jego poszukiwania trwały krótko, a z pomocą przyszły dostępne wszędzie liczne pożyczki pozabankowe i chwilówki.

Nic zatem dziwnego, że Krzysztof uradowany zdobytymi informacjami zdecydował się na pożyczki. Z czasem brał ich coraz więcej, zadłużenie stale rosło. Ale przecież wystarczy jeden dobrze obstawiony mecz, aby się wzbogacić. A wtedy Krzysiu oddałby wszystkie pieniądze bez problemu.

Niestety czas mijał, a zła passa pozostała. Wszystkie kupony bukmacherskie nie przynosiły Krzyśkowi zamierzonego zysku. W ten oto sposób, w bardzo krótkim czasie zadłużenie Krzysztofa urosło do kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tym samym, uwzględniając jego niskie zarobki, stały się prawie niemożliwe do spłacenia.

Jednak Krzysztof cały czas wierzył w swoje umiejętności i w to, że w końcu szczęście się do niego uśmiechnie. Regularnie przeglądał internet w poszukiwaniu kolejnych pożyczek krótkoterminowych. Był przekonany o tym, że prędzej czy później zainwestowane środki zwrócą się. W tym miejscu warto zadać pytanie, czy pożyczka dla zadłużonego Krzysztofa miałaby jakikolwiek sens? Niestety nie. Ze względu na uzależnienie, najprawdopodobniej wszystkie środki w przeciągu kilkunastu minut ponownie znalazłyby się u bukmachera. Nie bez znaczenia jest tutaj również samo podejście Krzyśka, który najpewniej nie spłaciłby kolejnego zadłużenia, bo najzwyczajniej w świecie nie miał by z czego…

To tylko jedna z wielu historii, na podstawie których, można by stwierdzić, że pożyczki dla zadłużonych bez żadnej zdolności kredytowej to wyrzucanie pieniędzy przez pożyczkodawców. Wypadałoby się jednak zastanowić, czy wszystkich zadłużonych pożyczkobiorców można wrzucić do jednego worka? Zapoznaj się z kolejną historią…

Odpowiednio wykorzystane pożyczki dla zadłużonych czasem to okazja na nowe życie

Kolejna bohaterka, Małgorzata. Pracowita kobieta, która dzięki swojej determinacji w liceum, zdała maturę z bardzo dobrym wynikiem. To otworzyło jej drogę na każdą uczelnię w kraju. Ze względu na słabe warunki finansowe rodziny, wybrała uniwersytet położony niedaleko jej zamieszkania. Dzięki temu mogła mieszkać ze schorowaną matką, która utrzymywała te dwie osoby z własnej renty. Gośka jednak nie poddawała się, znalazła pracę dorywczą, którą mogła pogodzić z nauką. Dzięki czemu wystarczyło im na opłacenie mieszkania i spokojne życie. Niestety, taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo.

Stale pogarszający się stan zdrowia matki Małgorzaty spowodował, że musiała zostać na stale w szpitalu. Opłacenie wszystkich medykamentów, które nie były refundowane przez narodowy fundusz zdrowia, prywatne konsultacje lekarskie znacznie uszczupliły i tak niewielkie już oszczędności rodziny. Chcąc jak najlepiej dla swojej matki, Małgorzata sięgała po pożyczki pozabankowe. Niestety czas mijał, a razem z nim wzrastało zadłużenie dwudziestojednoletniej kobiety.

Po upływie dwóch miesięcy, matka Gośki zmarła i pozostawiła ją samą na świecie ze wspomnianym zadłużeniem. Córkę ogarnęła niesamowita desperacja. Nie dość, że straciła swoją ukochaną matkę, to do tego pozbawiła się wszystkich środków do życia, a gdyby jeszcze tego było mało, nie miała co liczyć na pomoc. Pewnego razu przechadzając się po szpitalnym korytarzu, spotkała dawnego przyjaciela, któremu pomogła w trudnej sytuacji. To on dał jej wskazówkę, w jaki sposób może wyjść z długów:

„Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, komornik będzie zabierać Ci połowę stypendium naukowego i wypłaty. Zgódź się na to, te środki pójdą przecież na spłatę Twojego zadłużenia. Rozumiem jednak, że do normalnego życia będziesz potrzebowała drugą połowę wypłaty. Zwłaszcza, że z czegoś musisz opłacić mieszkanie. Dlatego też wróć do malowania, kup do tego odpowiednie pędzle i płótno. Ludzie docenią Twoje dzieła i ruszysz ze sprzedażą.”

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej pomagają wystartować z własną działalnością

Wszystko ładnie pięknie. Ale skąd wziąć pieniądze na regularny zapas farb i pędzli? Na pierwszą myśl przychodzi kolejna pożyczka, ale kto normalny pożyczy zadłużonemu? Po dłuższym szukaniu w internecie okazało się, że na polskim rynku prosperuje całkiem sporo firm, które oferują pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Małgorzata idealnie wpasowała się w grupę potencjalnych odbiorców tego produktu.

Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej na otwarcie działalności

Oczywiście Małgorzata zdawała sobie sprawę z faktu, że takie pożyczki dla osób bez zdolności nie należą do najtańszych. Trzeba jednak przyznać, że była to jej jedyna szansa na wyjście na prostą. Ta niewielka, pożyczona suma nie raz decyduje o czyimś życiu.

Pomimo początkowych trudności, pomysł z otworzeniem własnej pracowni malarskiej okazał się genialny. Już po upływie trzech miesięcy, Małgorzata spłaciła swoje zobowiązanie. Klienci dobijali się drzwiami i oknami, byleby móc powiesić jej obraz w swoim domu. Zwłaszcza, że często malowała obrazy zgodnie z indywidualnymi preferencjami klientów – co ich szczególnie przyciągało.

Kolejne miesiące prowadzenia firmy to same sukcesy. Uzyskany dochód pozwolił na spłatę wszystkich wcześniejszych zadłużeń i powrót na studia. Rozpoczęło się dla niej nowe życie, dzięki skorzystaniu z pożyczki dla zadłużonych, których prawie nikt nie udziela.

Skoro zatem na rynku przybywa takich pożyczek, można stwierdzić, że są one opłacalne. Pozwala to również przypuszczać, że wciąż są takie osoby jak Małgorzata, które cechują się odpowiedzialnością w spłacie posiadanych zobowiązań. Nie każdy zatem chce uzyskać pożyczkę po to, aby pogłębiać swoje zadłużenie.

Dla wielu osób, pożyczka to szansa na rozpoczęcie nowej historii. Historii bez zadłużeń, ze szczęśliwym zakończeniem.

Jednak to, czy udzielona pożyczka coś przyniesie, zależy od osoby, która ją otrzymała. Niektórzy pewnie powiedzą „kto pożyczy osobie zadłużonej, jaki to ma sens”. Pozostała reszta zacznie dociekać, czy takie pożyczki są, czy potrzebna jest zdolność kredytowa. Po kilku minutach szukania, znajdzie interesującą go ofertę.

Wniosek jest prosty i widoczny: pożyczki dla zadłużonych mogą pomóc i wyprowadzić na prostą, ale również pogrążyć człowieka w jeszcze większych długach. Wszystko zależy zatem od tego, kto co ma w głowie i na co chce przeznaczyć pieniądze. Nie można zatem ocenić produktu tylko jednoznacznie.

Kontakt

Mecenatura RP sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542804573, REGON: 383373483
Zarejestrowana pod nr KRS 0000786018 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...