Alimenty a długi bankowe - zajęcie wynagrodzenia

( 5 Votes )

clockDzień dobry.  Poszukując informacji jakiejkolwiek na temat zajęć komorniczych mam pytanie. Mam zasadzone alimenty w wysokości 1800 na 2 dzieci. Były mąż wywiązuje się z obowiązku płacenia ale komornik mu siadł na pensje za nasze wspólne jeszcze długi . Zarabia 2600 netto jeżeli zabierze mu komornik dzieci nie będą miały alimentów.  Ile i czy wogóle komornik może w tej sytuacji zabrać.  Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ REDAKCJI SERWISU WINDYKOWANI.PL

Mamy dla Pani dobre wieści. Nie ma powodów do zmartwień. Zajęcie alimentacyjne wynagrodzenia (zajęcie pensji z powodu długów za niepłacone alimenty) ma pierwszeństwo przed długami na przykład wynikającymi z wypowiedzianej umowy kredytowej.

Oznacza to, że jeśli do zakładu pracy byłego męża swoje pisma wyśle 2 komorników - ten prowadzący egzekucję z tytułu długów w banku i ten od alimentów, to drugi otrzyma pieniądze. Nie będą one w jakikolwiek sposób dzielone pomiędzy obydwie egzekucje i komorników.

Antycypując - komornik egzekwujący zaległe alimenty dostanie z zakładu pracy kwotę 1560 zł (w przypadku alimentów zajęcie komornicze to 60% wynagrodzenia bez jakichkolwiek kwot wolnych). Drugi komornik otrzyma natomiast informację, iż nie może przeprowadzić egzekucji, gdyż wynagrodzenie zajęte jest przez alimenty. A pozostała kwota po zajęciu jest zbyt mała, aby można było przeprowadzić z niej drugą egzekucję

Komornik nr 2 - po otrzymaniu od zakładu pracy "czarnej polewki" zapewne dokona zajęcia konta bankowego byłego męża. Tego konta, na które zakład pracy przeleje Pani ex pozostałą po egzekucji alimentów kwotę 1040 zł. Ale to już Pani zapewne nie interesuje.

Konkludując - nie otrzyma Pani całej kwoty zasądzonych alimentów, ale dużą ich część. O szczegóły dalszego postępowania proponujemy pytać bezpośrednio komornika.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Komentarze   

 
0 #1 Krzysztof 2017-02-18 14:00
Jestem po cieżkim zawale serca mam wszyty kardiowerter-de fibrylator jestem na rencie renty mam 1350 zlotych oczywiscie mam zejecie przez komornika który zostawia mi tylko 441,28 zl z czego zyc nie mowiac o lekach ktore musze brac, co mam robic nie mam z czego zyc ale to komornika nic nie obchodzi, jestem calkowicie niezdolny do pracy ale przez komornika musialem do pracy pojsc i rowniez na pensje siadl mi komornik jeszcze troche a sobie cos zrobie mam coreczke ktora urodzila sie z rosczepem wargi gornej komornik powiedzial mi ze moglem sie wczesniej nad tym zastanowil...Sp lacilem fundusz alimentacyjny na zero teraz przez komornika mam zadluzenie 45.000 zl z czego mam to teraz splacic skoro bylem na czysto a teraz mam taki dlug...co mam teraz robic prosze pomóżcie mi
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...