Artykuł archiwalny, może zawierać nieaktualne informacje - szukasz aktualnych informacji na ten temat kliknij TUTAJ

Zabezpieczenie pieniędzy przed komornikiem

Fotolia 56778113 Subscription Monthly M Jeśli grozi Ci egzekucja komornicza, to pierwszą rzeczą, o której musisz bezwzględnie pomyśleć, jest zabezpieczenie przed komornikiem, który niechybnie pierwsze kroki skieruje do Twego banku. Chyba, że....nie będzie potrafił go odnaleźć. Ogromna większość banków pozwala elektroniczne przeszukiwania swoich baz przez komorników (system OGNIVO) i "wystawia" swoich klientów oraz  ich konta bez mrugnięcia okiem - odpłacając się w taki sposób za wieloletnie przywiązanie, zaufanie i lojalność.

Są jednak banki, które szanują prywatność swoich klientów i nie pozwalają komornikom na bezkarne przeszukiwanie swoich baz w systemie OGNIVO. Jeśli Twój bank traktuje swoich klientów jak zwierzynę łowną, sprzedając swoich klientów komornikom za grosze, to tylko od Ciebie zależy, czy godzisz się na bycie przysłowiowym jeleniem, czy też wykonasz zwrot w stronę banków przedkładających bezpieczeństwo i zaufanie swoich klientów nad pieniądze komorników.

Specjalnie dla Ciebie wyłowiliśmy z odmętów polskich realiów rozwiązanie, które można zastosować w jednym polskim banku. Rozwiązanie to polega na posiadaniu w tym samym banku dwóch odrębnych rachunków: normalnego ROR, który zobaczy komornik i zainteresuje się nim. Oraz specjalnego, niedostępnego dla komornika, konta technicznego. Konta, którego komornik nie może zająć.

 

Jak komornik szuka kont bankowych dłużników?

Większość czynności komornika odbywa się z wykorzystaniem systemów informatycznych. W ten sposób przeszukiwane są ewidencje ksiąg wieczystych (w poszukiwaniu nieruchomości dłużnika) czy zarejestrowanych pojazdów (aby odnaleźć samochody należący do dłużnika)

Analogicznie poszukiwane są konta bankowe. Komornik nie pisze wszak do każdego banku, a łączy się z systemem OGNIVO i za jego pomocą przeszukuje błyskawicznie dane banków o rachunkach klientów. Wystarczy, że bank nie należy do systemu OGNIVO i klienci tego banku są w praktyce bezpieczni od interwencji komornika. Dlatego też możemy mówić w przypadku kilku banków o kontach bezpiecznych od komornika.

Konto bez komornika - jak to działa

Opis konta bez komornika, zasad działania oraz możliwości założenia konta znajdziesz w tym miejscu.

Przeczytasz również ekspertyzę prawną, która odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości. Przekonasz się, że pomimo uszczelniania systemu, wciąż można bez problemu posiadać konto bezpieczne od zajęć komorniczych.

A założyć go można w 5 minut przez internet. Kliknij zatem w artykuł i sprawdź, w którym banku otrzymasz możliwość posiadania rachunku bankowego, którego nie zajmie Ci komornik - konta bez komornika.

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...