Konto bezpieczne od komornika

Uwaga: opisany tutaj sposób na komornika przestał być gwarantowany w dniu 21 czerwca 2017. Artykuł jest archiwalny i opisywane w nim metody uniknięcia blokady rachunku bankowego mogą nie działać - zaprzestaliśmy prowadzenia prac nad nim. Prosimy taktować lekturę artykułu w kategoriach ciekawostki, a nie  poradnika. Jednocześnie informujemy, że samodzielnie przetestowanie tego sposobu jest wskazane ze względu na możliwość wyrobienia własnego zdania na temat kart prepaid i ich możliwości. 

Czy osoby mające zajęcie komornicze skazane są oczekiwanie na nieuchronny cios ze strony komornika i zajęcie konta bankowego? Czy jest sposób, aby komornik nie zajął rachunku w banku? Czy istnieje konto bezpieczne od komornika?

Odpowiadamy: TAK. Dzięki naszym poradom zabezpieczysz swoje pieniądze przed komornikiem. Oczywiście w pełni legalnie i zgodnie z przepisami prawa. Wszystkie informacje tutaj podane poparte są profesjonalną ekspertyzą prawną (kliknij, aby zapoznać się z ekspertyzą)

millenium bank banner

Konto bezpieczne od komornika

Jeśli masz kłopoty z komornikiem, to rękę do Ciebie wyciąga Bank Millenium. Znajdziesz w nim rozwiązanie w postaci konta bezpiecznego od zajęć komorniczych

Założysz je w ciągu kilku minut bez wizyty w oddziale. Po założeniu możesz cieszyć się bezpieczeństwem od komornika. W jaki sposób - przeczytaj koniecznie poniżej.

W jaki sposób działa konto bezpieczne od komornika?

Bank Millenium pozwala swoim klientom, a więc osobom posiadającym czynny rachunek bankowy (dlatego od założenia rachunku trzeba rozpocząć, gdyż bez niego nie jest się klientem w rozumieniu tej oferty) stworzenie dodatkowego rachunku technicznego, który zapewnia bezpieczeństwo pieniędzy na niej zgromadzonych. Jest to bowiem nt rachunku karty prepaid*, a ta nie jest kontem bankowym. Choć brzmi to skomplikowanie, to jednak działa doskonale. I szczelnie chroni Twoje pieniądze. Karta ta posiada swój unikalny numer rachunku, którego właścicielem nie jest jej użytkownik, a bank.  Co to oznacza dla zadłużonych?

Oznacza bardzo dużo. Rachunek karty jest kompletnie nietykalny dla jakiegokolwiek komornika. I nie zostanie (bo nie może) nigdy zablokowany w wyniku zajęcia komorniczego. Nie jest bowiem rachunkiem ściganego przez komornika dłużnika.  Dzięki temu cieszysz się bezpieczeństwem, o jakim nie marzą posiadacze klasycznych kont bankowych. Które to, poprzez system OGNIVO, w wyniku działań egzekucyjnych mogą w każdej chwili zostać zajęte przez komornika.

Komornik - zajęcie konta bankowego

Jak dochodzi do zajęcia rachunku bankowego? Wierzyciel we wniosku do komornika zaznacza, iż ten ma prowadzić egzekucję z rachunków bankowych. Komornik zatem wpisuje nr PESEL dłużnika do specjalnej aplikacji komputerowej i za moment ma wgląd we wszystkie konta bankowe, jakie posiada dłużnik. Pozostaje mu tylko powiadomić bank o blokadzie środków (bieżących i przyszłych) na rachunku. Do czego może to prowadzić - wiedzą wszyscy, których to spotkało. A kto nie wie, niechaj posłucha przykładowej opowieści.

Pani Ewa i Janina mają wspólne konto. Pani Janina to emerytka, która dzięki pracy w kopalni ma 3600 zł netto emerytury. Jej córka Ewa ma długi. I zajęcie wynagrodzenia. A ponieważ zarabia 100 zł powyżej pensji minimalnej, tylko taka kwota podlega zajęciu komorniczemu. Pensja minimalna (wolna od zajęcia) spływa na konto bankowe. Pani Ewa nie pomyślała o zabezpieczeniu konta przed komornikiem, dlatego też komornik szybko zajął jej konto. Właściwie nie jej, lecz ich. Konto było zatem wspólne. W wyniku zajęcia Pani Janina, która nie ma żadnych długów, straciła 3600 zł emerytury zabrane z konta przez komornika.

Dlatego tak ważne jest, aby w sytuacji zagrożenia komornikiem zawczasu pomyśleć o bezpieczeństwie swoich pieniędzy.

Wypłata pensji na konto bezpieczne od komornika

Zapytacie Państwo zapewne: a co mam zrobić, aby moja wypłata trafiała na konto bezpieczne od komornika, a nie została po drodze zablokowana przez bank?

Dobre pytanie.

Po prostu bank musi zostać całkowicie pominięty. Bank i jego konto jest potrzebne do zakupu karty - na kolejnym etapie nie musimy go używać (jednakże warto, aby uzyskać premię 360 zł).

Schemat działania powinien wyglądać zatem następująco:

  1. Założenie konta w banku Millenium - wybieramy konto 360 stopni.
  2. Zasilamy konto bankowe jakąkolwiek kwotą.
  3. Zamawiamy kartę prepaid MasterCard.
  4. Otrzymujemy kartę z indywidualnym numerem rachunku bezpiecznym od komornika.
  5. Zasilamy kartę pieniędzmi z konta, pozostawiając na nim dowolną kwotę niższą niż 1400 zł.
  6. Używamy konta bankowego w celu wypracowania premii 360zł od Millenium.
  7. Indywidualny numer rachunku karty przedpłaconej MasterCard podajemy w celu otrzymywania przelewów od pracodawcy czy innych podmiotów.
  8. Dzięki temu pieniądze nie trafiają na rachunek Millenium, lecz rachunek karty.
  9. Ponieważ rachunek karty jest bezpieczny od komornika, ten nie jest w stanie zablokować środków na nim się znajdujących.

* Karta Prepaid Millenium - jak ją zdobyć?

Po założeniu rachunku osobistego w banku Millenium (jeśli jeszcze nie posiadasz - kliknij tutaj) zaloguj się na swoje konto i z zakładki Karty wywołaj pozycję Karta Przepłacona. Pojawi się okienko pozwalające na zamówienie karty, która sprawi, że Twoje pieniądze staną się bezpieczne od zajęcia komorniczego. Wygląda ono następująco:

karta-prepaid-millenium-bank

Po zasileniu karty środkami z konta bankowego Millenium staje się ona dla Ciebie właściwym rachunkiem bankowym. Korzystasz z niej do woli wykonując takie czynności jak przyjmowanie wpłat, robienie przelewów internetowych, płatności za zakupy online czy wypłacanie z bankomatu - bez ryzyka zajęcia komorniczego. Co więcej - nie musimy zakładać konta na wyspach Marshalla, aby czuć komfort bezpieczeństwa swoich pieniędzy. Wystarczy internet, kilka minut czasu i można spokojnie czekać na wypłatę czy przelew. Komornik nie ruszy od tego momentu ani złotówki z konta. Jak to zrobić? Wystarczy uważnie stosować się do wskazówek tutaj zawartych.

Limity na karcie prepaid Millenium

Wielu zastanawia się na użytecznością karty prepaidowej ze względu na jej limity transakcji i wypłat. Owszem, istnieją takie, ale nie powinny być one utrudnieniem - szczególnie w sytuacji, gdy karta daje komfort bezpieczeństwa od komornika.

Limity na karcie Millenium prepaid można ustawić na poziomie wskazanym na screenie poniżej. Na pytanie o to, czy są to limity wystarczające, każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie.

karta prepaid millenium limity

List od klienta w sprawie kont bezpiecznych od zajęcia komorniczego

Ponieważ wiele osób jest sceptycznie nastawionych do rozwiązań znalezionych w internecie, pozwoliliśmy sobie opublikować fragment maila od naszego klienta, dotyczący kont bankowych i ich zabezpieczenia przed komornikiem. Opinia dotyczy konta bankowego w Credit Agricole, które polecaliśmy i które przez długi czas spełniało swoje zadanie (tak jak wcześniej konto w BPH Banku czy nieistniejąca już karta BZ WBK). Rynek się zmienia i wciąż szukamy nowych bezpiecznych rozwiązań. Klient, Pan Sebastian, w tamtym czasie ma od kilku lat komorników - zarówno sądowych, jak i skarbowych. Korzystał z usługi dostępnej u nas pod nazwą Pomoc zadłużonym z komornikiem prawie 2 lata. A ten fragment wypowiedzi jest bardzo znamienny - pisownia oryginalna (niestety)

(...) I jeszcze o tych kontach chciałem bankowych Tutaj jest swietna sprawa i jestem szczesliwy że doracca mi podpowiedział żeby zmienić to konto. Bo jak miałem w credyt agrykolu to nagle okazało się, że jako jedyny w robocie nie mam komornika na koncie. I prawie wszyscy koledzy z pracy i znajomi zaczęli tam zakladac, bo oni mieli komornika a ja nie. I potem jak napisaliście mi żeby dla pewności zrobić to drugie, to tak zrobiłem ale tamtego nie zakmnąłem.  I powiem Pani Ireno że jestem zaskoczony bo minelo już pultora roku i komornik ciagle nie znalazl tego konta hehehe. A takie starocie jak ING czy Pekao ktorych nie uzywam od lat znajduje i zajmuje i ciagle tylko listy mi przysyla o tych zajenciach. Tak wiec jeszcze raz dziękuję za pomoc z tym kontem i pozwolę sobie napisać raz na jakichś czas żeby się dowiedziec czy to konto co mam teraz mam dalej używac czy zmienić. Aha, czy to konto nowe mogę powiedziec kolegom, zę jest bezpieczne i dobre czy lepiej nie rozpowiadać nikomu?

 

 

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...