Polaków sposób na komornika

karta-prepaid-prezent

"A niechaj komornikowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie łosie, iż swój sposób mają"

Trawestacja tego jednego z najsłynniejszych polskich cytatów literackich jest wprowadzeniem do tezy, że Polak poradzi sobie w każdej sytuacji. Nawet tak trudnej, jak zajęcie komornicze konta bankowego.

 

 

Polaków sposób na komornika

Gdy komornik zajmuje konto bankowe, Polacy nie załamują rąk. I natychmiast zaczynają myśleć, w jaki sposób przechytrzyć komornika. Wielu zwraca wówczas oczy w stronę karty przedpłaconej, inaczej zwanej prepaidową. Daje im ona to, czego potrzebują: konto bezpieczne od komornika.

Jak działa polski sposób na zajęcie komornicze?

Przyjrzyjmy się mechanizmowi, który jest niezwykle prosty. Zadłużony Polak odpala komputer i w kilka minut zakłada konto w banku oferującym dodatkowe, techniczne konto niewidoczne da komornika- cel posiadania głównego konta bankowego (aby je sprawdzić kliknij w tym miejscu). Gdy ma już konto, klika w miejsce pokazane na obrazku i zamawia kartę przedpłaconą.

Sposób na komornika w Polsce

Jak widać po komunikacie, według banku karta idealnie sprawdzi się jako prezent. Robi sobie zatem prezent jako potrzebującemu konta bezpiecznego od komornika. Od tej pory konto karty prepaid będzie jego kontem bankowym. Kontem, którego nie zajmie komornik.

Sposób na komornikaNie trzeba zapewne dodawać, że konto niezbędne do zamówienia karty przedpłaconej musi być własnością osoby trzeciej, a nie samego dłużnika. Jak również tego, że osoba będąca formalnym właścicielem konta bankowego (dawcy karty) nie może mieć komornika. Na wszelki wypadek jednak piszemy o tym.

A jak potrzebujący Polak wykorzystuje ten prezent?

Potrzebujący Polak używa sprezentowanej karty prepaid jako sposobu na komornika. Wykorzystuje nieoceniony dar - indywidualny numer karty przedpłaconej. Numer rachunku, na który wpłaca się pieniądze w celu zasilenia karty. Co to oznacza według obdarowanego Polaka w potrzebie? Dokładnie to, że właśnie posiada konto, którego nie zajmie mu komornik. I może na to konto przyjmować przelewy przychodzące, w tym ten najważniejszy - wynagrodzenie za pracę.

Polski sposób na komornika a polskie prawo

Czy przekazywanie wynagrodzenia na konto karty przedpłaconej nie narusza przepisów prawa? Oczywiście, że nie narusza, nawet jeśli komornik pozna dane takiego konta. Przyjrzeliśmy się również, czy komornik ma jakąkolwiek możliwość zajęcia sprezentowanej karty prepaid i pieniędzy na niej. Wszystko wskazuje na to, że Polacy znaleźli doskonały sposób na komornika. Pozwalający na wykorzystanie meandrów prawa do obrony przed egzekucją. Znacznie lepszy niż omijanie zajęć komorniczych poprzez przyjmowanie przelewów na karty kredytowe. Taka karta wciąż pozostaje własnością dłużnika, więc komornik ma większe pole do popisu. Ale nie w przypadku kart przedpłaconych od osoby trzeciej. I tak patrząc na sprawę Polacy chętnie wykorzystują karty prepaid, aby móc bezpiecznie przyjmować przelewy pomimo zajętego konta bankowego.

W myśl zasady - co nie zabronione, jest dozwolone. I zgodnie z narodowym hasłem: Polak potrafi!

Karta prepaid - szczegóły

Sposób na komornika praktykowany przez Polaków wymaga posiadania karty. Oto jej najważniejsze cechy. Sprawdź ewentualną przydatność karty prepaid dla siebie:

Nazwa KartyMillenium karta przedpłacona
Koszt wydania karty 15 zł
Czy karta może być wydana dla osoby trzeciej? Tak, bez ograniczeń i weryfikacji
Czas wysyłki karty przez bank 3-7 dni
Możliwość przyjmowania przelewów bankowych na kartę Tak
Możliwość przyjmowania wynagrodzenia na kartę Tak
Ryzyko zajęcia przez komornika rachunku karty Komornik nie może zająć konta karty przedpłaconej
Możliwość wypłat pieniędzy z karty w bankomatach Limit 1000 zł dziennie
Możliwość płatności kartą np. w sklepach Tak, bez ograniczeń kwotowych
Jak zamówić kartę? kliknij, aby założyć konto i zamówić kartę

Polski sposób na komornika w pigułce

  1. Znalezienie przez dłużnika osoby bez kłopotów finansowych. Nie musi być to osoba osiągająca dochody czy mająca dobry BIK - wszak jest zaciągane żadne zobowiązanie. Ważne, aby sama nie miała komornika.
  2. Założenie konta bankowego z kartą przedpłaconą, w naszym przykładzie o nazwie 360° (obejrzyj stronę umożliwiającą rejestrację).
  3. Zamówienie karty prepaid i przekazanie jej potrzebującemu
  4. Używanie numeru konta karty jako rachunku właściwego do przyjmowania przelewów, wynagrodzeń, zwrotów finansowych, alimentów, świadczeń socjalnych typu rodzinne czy 500+
  5. Wolność od komornika

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...