Czy jestem na czarnej liście dłużników?

Otrzymałeś informację, że Twoje dane znajdują się na jednej z list dłużników i nie wiesz co zrobić? Przeczytaj dalej, a wszystko okaże się prostsze niż myślisz.

Jak sprawdzić listy dłużników?

Zasady są dwie: osobiście w biurze obsługi klienta danej firmy lub przez ich stronę internetową. Każda lista dłużników ma obowiązek na Twoje każde żądanie przedstawić Ci informacje o Tobie. Są to tzw. raporty z list dłużników. Raz na 6 miesięcy każdemu konsumentowi przysługuje bezpłatny raport z  polskiej listy dłużników. Na końcu artykułu znajdziesz odnośniki do poszczególnych list wraz z instrukcją pobrania danego raportu.

Czy mogę sprawdzić się przez telefon?

Nie, jest to niemożliwe. Chyba nie sądzisz, że ktoś udzieli Ci tak poufnych informacji bez zweryfikowania Twojej tożsamości. Gdyby tak było, to każdy mógłby sprawdzić dowolną osobę. Czy widzisz teraz bezsens myślenia tysięcy osób każdego dnia wykonujących bezmyślnie telefon np. do KRD z pytaniem: czy jestem na liście dłużników?

Dla mieszkańców Dolnego Sląska

Usługę sprawdzenia BIK i BIG zrealizujesz również w naszym Biurze we Wrocławiu. Podstawowy raport z BIK i BIG (z którego poznasz na przykład aktualną ocenę punktową oraz wyliczenie procentowe szans na kredyt) możesz otrzymać bezpłatnie w naszym Biurze we Wrocławiu.

Czy otrzymam pożyczkę będąc na liście dłuzników?

Teoretycznie może być z tym problem. Ale głowa do góry, pozabankowe firmy pożyczkowe nie pozbywają się tak łatwo klientów nawet tych, którzy teoretycznie powinni być odprawieni z kwitkiem. Jest to spowodowane ogromną konkurencją wśród firm pożyczkowych. Oto lista firm, które wśród pożyczkobiorców uchodzą za najbardziej wyrozumiałe, jeśli chodzi o obecność klientów na czarnych listach osób zadłużonych.


Ekredycik, HAPI, TAKTO, Provident - porównanie pożyczek
(do wyliczeń przyjęto 1000 zł na 12 miesięcy)
FirmaKwota pożyczki
(max)
Okres spłaty
w mies.
(max)
Koszt pożyczki
(pln)
Rata miesięczna
(pln)
Jak zamówić
HAPI 7.500 24 6636 589 zł Wniosek
TAKTO 10.000 36 12788 633 zł Wniosek
Ekredycik 5.000 36 7060 335 zł Wniosek
Provident
15.000 24 6134 880 zł Wniosek

Jak usunąć wpis z listy dłużników BIG?

Ustawa regulująca działanie list list dłużników nazywanych Biurem Informacji Gospodarczej (w skrócie BIG) nakazuje wierzycielowi usunięcie wpisu w ciągu 14 dni od uregulowania zadłużenia przez osobę wpisaną na czarną listę jako dłużnik.

Zatem usunięcie z BIG to po prostu uregulowanie swoich długów i odczekanie maksymalnie 2 tygodni na zaktualizowanie danej listy.

Kto wpisał mnie na listę dłużników?

Mógł to zrobić każdy, w stosunku do kogo posiadasz nieuregulowane zadłużenie. Mógł to zrobić nawet za długi sprzed lat 10-ciu i to dotyczące na przykład kary za jazdę bez ważnego biletu czy niezapłacony rachunek za telefon, którego już nie pamiętasz. W związku z tym, że możliwości jest bardzo wiele, najprostszym sposobem sprawdzenia się na liście dłużników jest poświęcenie kilku chwil i pobranie raportów z 3 najpopularniejszych baz: KRD, ERIF i Infomonitor

Raporty z list dłużników

Dzięki obsłudze internetowej pobierzesz je bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Po prostu zapoznaj się z materiałami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Dzięki nim i instrukcjom w nich zawartym pobierzesz raporty z 3 największych list dłuzników bez żadnych kłopotów. I odpowiedź na pytanie: jak sprawdzić się na listach dłużników przestanie być dla Ciebie zagadką.

>> Czytaj więcej o BIG ERIF <<

>> Czytaj więcej o BIG INFOMONITOR <<

>> Czytaj więcej o BIG KRD <<

 

 

Kontakt

Mecenatura PL sp. z o.o.
ul. Warszawska 40/2a
40-008 Katowice
NIP: 9542817162, REGON: 386638580
Zarejestrowana pod nr KRS 0000852443 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, wydział VIII gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy 5 000 zł
email: kontakt@windykowani.pl

więcej...